COLLEGE – EXAMINATION RESULTS 2018-2019 (Magallanes Campus)

NOTICE TO QUALIFIERS

(College Freshmen and Transferees) 

1.                            All qualifiers are required to attend the Pre-Enrollment Orientation on May 8, 2018.

 

Sorsogon City Campus Qualifiers

8 AM @ Covered Court

BSA, BEED, BSED, BTTE, BS Entrepreneurship

Engineering and Architecture

1 PM @ Covered Court

BS Tourism Management, BS HRM, Bachelor of Technology

 

Castilla Campus Qualifiers

9 AM @ Farmer’s Hall

 

Magallanes Campus Qualifiers

9 AM @ Auditorium

 

Bulan Campus Qualifiers

9 AM @ Social Hall

 

2.                            Admission slip/test result of qualifiers shall be issued after attendance to the orientation.

 

3.                            ENROLMENT

Requirements

·                  Admission Slip / Admission Test Result

·                  Report Card / Form 138

·                  Certificate of Good Moral Character

·                  Medical Certificate issued by a Government Physician with X-Ray Result

·                  Police Clearance

·                  Xerox copy of NSO Birth Certificate

·                  1 pc. white long size folder with name

(Last Name, First Name M.I.)

·                  1 pc. 2 x 2 colored picture

·                  1 pc. 1 x 1 colored picture

 

     Additional requirements for transferees in lieu of the report card:

·                  Honorable Dismissal

·                  Official Transcript of Record (OTR) or Certification of Grades

 

Dates: May 15-18, 2018

 

                     (Failure to enroll on these dates, waitlisted shall be given priority)

 

QUALIFIERS

S.Y 2018-2019

No.

Lastname

Firstname

Middlename

Course

1
ACERON
JASON
CANTONG
BEED
2
ALCALA
RYAN
TORRES
IT-Micro Computer Servicing
3
ALEBARBAR
EGEN JESRIL
HAMTO
BS Entrepreneurship
4
ALGONAJOTA
JESSA
LUCENARIO
BS Fisheries
5
ALIBEN
ANTONETTE
IT-Micro Computer Servicing
6
AMOR
DANIEL
BAÑADERA
IT-Micro Computer Servicing
7
AMOR
ROMARK
OPEMIA
BS Fisheries
8
ANDES
NICOLAS
ESCURIDO
IT-Micro Computer Servicing
9
AREVALO
KAREN
GOMEZ
BS Fisheries
10
ARIATE
ERIC
DE ASIS
BS Entrepreneurship
11
ASIS
ANNELYN
ALVAREZ
BS Entrepreneurship
12
BALOLOY
DANICA
GERALDE
BS Entrepreneurship
13
BALOYO
LESLIE ANN
BESID
IT-Micro Computer Servicing
14
BALQUIN
WELMAR
HACUTINA
BS Entrepreneurship
15
BAÑEZ
REYMOND
DAITA
IT-Micro Computer Servicing
16
BANIEL
MARJORIE
LASALA
BS Entrepreneurship
17
BANSAGALES
NICA
PAREJA
BS Fisheries
18
BARILLO
ELDRED
BRUIZ
BS Entrepreneurship
19
BARRAMEDA
CAREN
DURANA
BS Fisheries
20
BARREDA
ARIANE
ESMER
BEED
21
BATOLBATOL
REA
ELEMENTO
IT-Micro Computer Servicing
22
BAUTISTA
SHARMAIN
BALMES
BS Entrepreneurship
23
BEJISON
REI NECHO
MAGBAG
BSED Bio-Science
24
BELARMINO
JENNIFER
ALAGAO
BSED Bio-Science
25
BELMONTE
JONEL
CO
BS Entrepreneurship
26
BENDECIO
RUTH SHANY
PACO
BSED Bio-Science
27
BERMEO
RECHEL
BELARDO
BEED
28
BERNALES
JAN REIL
GESTIADA
BS Fisheries
29
BERNISCA
MAICA
BUBAN
IT-Micro Computer Servicing
30
BERZABE
LOIRA MAE
BUELO
BS Fisheries
31
BIO
JERESSA
ALBAYTAR
BS Fisheries
32
BOLAGAO
ROSALYN
MAÑAGO
BEED
33
BON
LOVELY
GOGOLIN
IT-Micro Computer Servicing
34
BON
RENALYN
SENDING
BEED
35
BON
SHEENA MAE
CRISOLO
BEED
36
BONO
MARIE ABEGAIL
DOLOSA
IT-Micro Computer Servicing
37
BUBAN
DARYLL
BENDICIO
BEED
38
BUBAN
JUSTINE KENNETH
TOROBA
BEED
39
BUENAVIDEZ
INALYN
REYES
BS Entrepreneurship
40
BUENCONSEJO
VERONICA
LIPATA
IT-Micro Computer Servicing
41
BUISING
ARLYN
BELANDO
BEED
42
BURTON
ALETA
COLOSA
BS Entrepreneurship
43
BURTON
ALISA
DOMINGUEZ
BEED
44
BURTON
ANELYN
HACUTINA
BS Entrepreneurship
45
BURTON
ERNESTO
LICANDA
BEED
46
BURTON
LOURDES
VALENCIA
BS Entrepreneurship
47
BURTON
RALPH ANDREW
HUYA
IT-Micro Computer Servicing
48
CACHAPERO
DEVIN
FALSADO
IT-Micro Computer Servicing
49
CALONIA
JERIC
ESCOREDO
BS Fisheries
50
CAPITIN
RICHELDA
PURA
BS Fisheries
51
CARRASCAL
ROSEMARIE
SATINITIGAN
BEED
52
CEDIÑO
MARIJEL
BEJISON
BS Fisheries
53
CO
JAN SANDY
GALUPA
IT-Micro Computer Servicing
54
COMPUESTO
MELISSA
LOPENARIO
BEED
55
CORONADO
MARLYN
BELLO
BS Fisheries
56
DE HITTA
ROSANNA
DALAYAN
BS Fisheries
57
DE LOS SANTOS
MARVIN
MALTO
BS Fisheries
58
DECHAVEZ
ROSEL
ERVAS
BS Fisheries
59
DELLOSA
MICHELLE
FIDELSON
BS Entrepreneurship
60
DEONILA
LAURENCE JOSHUA
NALDO
BSED Bio-Science
61
DIAZ
RAZEL
ABACANO
IT-Micro Computer Servicing
62
DIG
DARYL
BORNEL
IT-Micro Computer Servicing
63
DIG
JOMARI
DOLOT
BS Fisheries
64
DIMAANO
ANGELA
DELUMEN
BEED
65
DIONELA
RUBY
SOLANO
BSED Bio-Science
66
DOCTOR
HANNA
LABAGUN
BSED Bio-Science
67
DOMETITA
MICHAELLA
MARTOS
IT-Micro Computer Servicing
68
DOROL
ARDIE
ESPINEDA
BS Entrepreneurship
69
DREO
EDUARDO
AJAS
IT-Micro Computer Servicing
70
DREO
KRISHA
BS Fisheries
71
DRICE
CINDY
MARTILLANO
IT-Micro Computer Servicing
72
DUAVE
LEONA
BARDAJE
BS Fisheries
73
ENCARNACION
ERICA
SAN JUAN
BS Entrepreneurship
74
ESCANDOR
JOHN JONEAL
ALANO
BS Fisheries
75
ESCANDOR
MABELLE
HANTIC
BEED
76
ESCASINAS
IANA NICOLE
JOSE
BS Fisheries
77
ESCAURIAGA
WYMIN
FAJARDO
BS Entrepreneurship
78
ESCUETA
SEATIEL
ESTRADA
BS Entrepreneurship
79
ESCULTURA
APRIL
ESTILLERO
BS Fisheries
80
ESPEÑA
JENY FLOR
ENANO
BS Fisheries
81
ESPERIDA
JACKYLYN
LAUREL
BEED
82
ESTARES
JOY
HALCON
BSED Bio-Science
83
ESTOLONIO
RICKY
BELIR
BS Entrepreneurship
84
ESTRELLADO
ROCHELLE
ERLANO
BEED
85
ESTUR
STEPHANIE
GIPIT
BS Entrepreneurship
86
FLORESCA
SHIMARIE
HABIG
BSED Bio-Science
87
FORTAJADA
JEMALYN
GAMBA
BS Entrepreneurship
88
FRESADO
RENEN
FRESNIDO
BS Fisheries
89
GABANZO
MYCA
DESUCATAN
BS Fisheries
90
GABUYO
FRANK
GRUTAS
BEED
91
GABUYO
JANINE
FERRERAS
BEED
92
GARAIS
JAY CRIS
DORADO
BS Fisheries
93
GARBIN
APRIL ROSE
FRAGA
BS Fisheries
94
GENILZA
ANA MARIE
ESCANILLA
BS Fisheries
95
GENTOLIZO
SEAN JAPHETH
FERNANDEZ
BEED
96
GERERO
RUBY ANN
SERRANO
BS Fisheries
97
GIDOC
RONA
GELUA
BSED Bio-Science
98
GIGANTOCA
JOLAN
GIRADO
BSED Bio-Science
99
GINGA
SHINE SHINE
RODRIGO
BS Entrepreneurship
100
GODILO
VON JOSEPH
EMPLEO
BS Fisheries
101
GOLLOSO
NESLIE
ESPINOSA
IT-Micro Computer Servicing
102
GRAJO
ANIELYN
ARINGO
BS Entrepreneurship
103
GRAJO
ROSIE
BARAQUIEL
BS Fisheries
104
GREGORIO
MACENA
DELOS SANTOS
BS Entrepreneurship
105
GUARDACASA
JOEY
LAGUERTA
IT-Micro Computer Servicing
106
GUARINO
KEVIN
ADAO
BS Entrepreneurship
107
GUEMO
MARY ANN
BERNALES
IT-Micro Computer Servicing
108
GUTIERREZ
RICALYN
GRUTA
BS Fisheries
109
HABLA
CARL VINCENT
MALIGMAT
BS Fisheries
110
HABOC
LEA
HAPA
BS Fisheries
111
HAEL
DAISYLEN
BUENAOBRA
BS Fisheries
112
HAGAD
MARK JOSEPH
HITTA
BSED Bio-Science
113
HAMOR
ANABELLE
MONEDA
BS Entrepreneurship
114
HAMOR
FLORYMIE
BEED
115
HATE
SAIRA
BRENCHES
IT-Micro Computer Servicing
116
HIBAY
ELAINE
DOMINGUEZ
BS Entrepreneurship
117
HIBAY
JULIE ANN
BOSE
IT-Micro Computer Servicing
118
HILOMA
ANNALIZA
DELOS REYES
BS Entrepreneurship
119
HILOMA
ROCKY JAY
BESMONTE
BS Entrepreneurship
120
HINANAY
MA. CHARLOTTE
HILOTIN
BEED
121
HIPOS
APRIL JOY
DIO
BS Fisheries
122
HITTA
MARIE CLAIRE
GERO
IT-Micro Computer Servicing
123
HOMO
JULIE ANN
HAGAD
BEED
124
HONRUBIA
JOANA MAE
MAÑAGO
BSED Bio-Science
125
HUEVOS
KRISSA BIANCA
HILOMA
BS Fisheries
126
HUIDEM
LARA JEAN
MALLE
BEED
127
JACOB
APRIL JOY
GUALBERTO
BEED
128
JAZARENO
ANGELU
LASAY
BS Fisheries
129
JIMENO
JADELYN
ANDES
BS Entrepreneurship
130
JULOC
DIANNE
GONZALES
BS Entrepreneurship
131
LACAO
JESSICA
JANORAS
IT-Micro Computer Servicing
132
LAGADIA
MELISA
BURTON
BS Fisheries
133
LAGAJINO
DOMINGO
ESCOBER
BS Entrepreneurship
134
LAGUERTA
CRIZIA JOY
FRANCISCO
BS Entrepreneurship
135
LAGUERTA
JERALIE
ARAN
BS Entrepreneurship
136
LANUZA
ERICKA JOY
VILLAROYA
BS Fisheries
137
LAVADIA
LAARNI
ESPARRAGUERRA
BS Entrepreneurship
138
LAVILLA
RHEABEL
VELASCO
BS Fisheries
139
LEE
ZILDJIAN EULER
GENOVA
BS Fisheries
140
LEODER
EZHEREN
B
BS Fisheries
141
LEONCITO
MAUREEN
ANA
BS Fisheries
142
LEONOZA
ROSELLE
BARRAMEDA
BS Fisheries
143
LESANO
BRYAN
ERESTAIN
BS Fisheries
144
LEVANTINO
JILL
LATAGAN
BSED Bio-Science
145
LEVANTINO
LORIE ANN
CALVARIO
IT-Micro Computer Servicing
146
LLANETA
CATHERINE
BS Entrepreneurship
147
LOPERA
JONEL
ESPAYOS
IT-Micro Computer Servicing
148
LORENO
JOHN RHEAL
CARRANZA
BSED Bio-Science
149
LORENO
JUNNELL
HOMO
BEED
150
LOTA
ANGELICA
BERCHES
BEED
151
LOVENDINO
EUNIZA
GUAÑIZO
BSED Bio-Science
152
MADRID
MANILYN
BALINGBING
BEED
153
MALLE
MARY JOY
LLONA
IT-Micro Computer Servicing
154
MALLE
ROULLE ANN
BERCHES
IT-Micro Computer Servicing
155
MALTO
JESSICA
ANTIADO
BEED
156
MALTO
JULIUS
LISAY
BS Entrepreneurship
157
MAÑAGO
ESTELLA MARIE
HODRIAL
IT-Micro Computer Servicing
158
MELLANTE
LAARNI
RICAFORT
BS Entrepreneurship
159
MELLANTE
NORILEEN
GRUTAS
BS Fisheries
160
MENDEZ
ALLEN
HERMIDA
IT-Micro Computer Servicing
161
MENDIZABAL
MARK
BURTON
BS Fisheries
162
MINERVA
CINDY
BERNAL
BS Fisheries
163
MIRA
MA.NICOLE
IT-Micro Computer Servicing
164
MORTEGA
PAUL MARK
BORLON
IT-Micro Computer Servicing
165
MUYNA
MARIA ANGELA
CAMARA
BS Entrepreneurship
166
NAVOTAS
LUVILYNE
BAWAT
IT-Micro Computer Servicing
167
NON
FREDRICK
DONAYON
IT-Micro Computer Servicing
168
OH
ALDWIN
BELANO
BEED
169
OH
IAN WENDELL
BELANO
BS Entrepreneurship
170
ORGELA
EDISON
GRENCIO
BS Fisheries
171
PAJE
JANETTE
SACENDONCILLO
BEED
172
PAREJA
MA. CARMELA
HINANAY
BS Entrepreneurship
173
PASAYLO
SHAINNA
BOBIER
BS Entrepreneurship
174
PASCUAL
PAULO JOSE
DOMINGUEZ
IT-Micro Computer Servicing
175
PAULINO
ANTHONETTE
LATAP
BEED
176
PERDIGON
RINA
ANA
IT-Micro Computer Servicing
177
RIVERA
BABY ANN
BUELO
BS Entrepreneurship
178
RIZO
MARY ANN
D
BS Fisheries
179
ROQUE
ROSA MAE
SERRANO
BS Entrepreneurship
180
SELENCIO
CLARY-ANN
VILLA
BS Entrepreneurship
181
SUS
ARJAY
SOLAS
BS Entrepreneurship
182
SUS
JESSA
TOLETE
BS Entrepreneurship
183
TAMBOONG
ROSALYO
PENTICOSTE
BS Entrepreneurship
184
TEODORO
ABEGAIL
CALVARIO
BEED
185
TORMO
MELISSA
ARANETA
BS Entrepreneurship
186
TRILLANES
LORENZ MICCO
DECANO
BEED
187
TRIPON
BILLY JOE
BS Entrepreneurship

WAITLISTED

S.Y. 2018 - 2019

No.

Lastname

Firstname

Middlename

Course

1
ABACANO
MYRENE JOY
HACHERO
BEED
2
ANDES
CRISTINE
LIM
BEED
3
BALANE
JOVIELYN
GRANADIL
BS Fisheries
4
BALOLOY
NESTER FAITH
LOPERA
BEED
5
BALOYO
JAHSTINE
LUCENARIO
BEED
6
BARREDA
ROSANNA
MALAYO
BS Fisheries
7
BELONIO
MARY JOY
BEED
8
BUBAN
CARLO
TOROBA
BS Fisheries
9
BUELO
AILEEN
CORRAL
BS Fisheries
10
BUELO
JEREMIE
BUITIZON
BS Fisheries
11
BUISING
ANIMYR
MORTEGA
BS Fisheries
12
CARRASCAL
BRENDA
GRAJO
BEED
13
DALANON
MARUJA
FLORES
BS Fisheries
14
DERLA
MICHELLE
MAGDARAOG
BS Fisheries
15
DOMA
EDNA
DICHOSO
BS Entrepreneurship
16
DURANA
MILADEL
AÑONUEVO
BEED
17
ESCULTURA
JESSELYN
BALMES
BEED
18
ESMAS
ERROL JAY
MAEINOUQUE
BSED Bio-Science
19
EXTREMADURA
MARIS
BUENAFLOR
BS Fisheries
20
FERNANDO
ANGELICA
DETERA
BEED
21
GACIS
KIER
GARGALLO
BSED Bio-Science
22
GERNALE
MARICRIS
GOSMO
BS Fisheries
23
GRAJO
ARJELYN
GONZA
BEED
24
GREFAL
NIKKI
HAMTO
BEED
25
HAMOR
ANGELICA MAE
BSED Bio-Science
26
HAMOR
FLOSIE
BON
BS Fisheries
27
HERMIDA
JULIE ANN
AMOR
BEED
28
HERRERA
RHONA MAE
BORNEL
BEED
29
HUNGRIA
MILKY
HIBANO
BS Entrepreneurship
30
JALMASCO
ABEGAIL
TAMBAL
BS Fisheries
31
LACAMIENTO
JUDY ANN
LACAO
BS Fisheries
32
LACIDA
JERRY MAE
HIMOR
BS Fisheries
33
LAGUERTA
DIANE
CONDA
BEED
34
LAGUERTA
MICHELLE
MALARAS
BSED Bio-Science
35
LLAGUNO
JHON ARNEL
TAMPARIA
BS Fisheries
36
LOSEGRO
IAN CHRISTOPHER
BARRUN
BSED Bio-Science
37
LUSTADO
JEARJEN
GUTIERREZ
BSED Bio-Science
38
MALLE
KREZELLE
CARRASCAL
BEED
39
MARILAO
JAMAICA
FLOR
BSED Bio-Science
40
MENDEZ
ERICA MAE
NECOLITA
BEED
41
MORTEGA
JINKY
LOPERA
BSED Bio-Science
42
PALANCA
DALIA
HICAP
BSED Bio-Science
43
QUINTANAR
JUVELIET
TEGIO
BSED Bio-Science
44
ROSIN
HELEN
HICOM
BS Fisheries
45
SAPITAN
ANGELIKA MAE
LAGATA
BEED
46
SAPITAN
LEA FAYE
SANTOS
BEED

COLLEGE – EXAMINATION RESULTS 2018-2019 (Castilla Campus)

NOTICE TO QUALIFIERS

(College Freshmen and Transferees) 

1.                            All qualifiers are required to attend the Pre-Enrollment Orientation on May 8, 2018.

 

Sorsogon City Campus Qualifiers

8 AM @ Covered Court

BSA, BEED, BSED, BTTE, BS Entrepreneurship

Engineering and Architecture

1 PM @ Covered Court

BS Tourism Management, BS HRM, Bachelor of Technology

 

Castilla Campus Qualifiers

9 AM @ Farmer’s Hall

 

Magallanes Campus Qualifiers

9 AM @ Auditorium

 

Bulan Campus Qualifiers

9 AM @ Social Hall

 

2.                            Admission slip/test result of qualifiers shall be issued after attendance to the orientation.

 

3.                            ENROLMENT

Requirements

·                  Admission Slip / Admission Test Result

·                  Report Card / Form 138

·                  Certificate of Good Moral Character

·                  Medical Certificate issued by a Government Physician with X-Ray Result

·                  Police Clearance

·                  Xerox copy of NSO Birth Certificate

·                  1 pc. white long size folder with name

(Last Name, First Name M.I.)

·                  1 pc. 2 x 2 colored picture

·                  1 pc. 1 x 1 colored picture

 

     Additional requirements for transferees in lieu of the report card:

·                  Honorable Dismissal

·                  Official Transcript of Record (OTR) or Certification of Grades

 

Dates: May 15-18, 2018

 

                     (Failure to enroll on these dates, waitlisted shall be given priority)

 

QUALIFIERS

S.Y 2018-2019

No.

Lastname

Firstname

Middlename

Course

1
ABORQUEZ
JANN KAYE
BRIONES
BS Entreprenuership
2
ABRIL
VERONICA ALAINE
ANOṄUEVO
BS Veterinary Technology
3
AGRAVANTE
JARED ABEL
REVELAR
BS Agriculture
4
AGRIPA
HAZEL
MIRANDILLA
BS Agricultural Development
5
ALEGRIA
ALYSSA
GALVE
BS Entreprenuership
6
ALMIROL
ARRA MAE
GOLLOSO
BS Veterinary Technology
7
ALMOGUERRA
MARK
GUETA
BS Agriculture
8
ALVARADO
RICO DAN
ANA
Agricultural Technology
9
ALZATE
MICA JARINEL
ESPERIDA
BS Entreprenuership
10
AMBOY
MARIZ
BUEN
BS Entreprenuership
11
AMEROL
SANIA
MARAÑA
BS Agricultural Development
12
ANGELES
MELISSA
GENETIA
BS Agricultural Development
13
ANONUEVO
GIO
ATIANZA
Agricultural Technology
14
APARICIO
ROCKY
CANON
BS Entreprenuership
15
ARAGON
HAZEL
CORONEL
BS Entreprenuership
16
ARANGO
FRANCIS DOMINIQUE
ESQUEJO
BS Agriculture
17
ARIETA
JESSA JANE
CARIZO
BS Veterinary Technology
18
ARINGO
JULIUS
MARAÑO
Agricultural Technology
19
ARISGADO
RINALYN
VERSOZA
BS Veterinary Technology
20
ARMENTA
CRISTIAN
ERLANO
BS Agricultural Development
21
ARMENTA
JESSA
MENDARO
BS Entreprenuership
22
ARQUERO
JINKY
CAMPO
Agricultural Technology
23
ASAJAR
JENNYFER
VALIENTE
BS Agricultural Development
24
ASURTO
ROCHELLE
BAJARO
BS Agricultural Development
25
ATO
PRINCESS DANICA
ABAROA
BS Agricultural Development
26
AYCARDO
JECEL
REBOSURA
Agricultural Technology
27
AYENDE
JOHN MICHAEL
BELAZON
Agricultural Technology
28
BADAR
ALEXANDRIA
DIOLATA
BS Veterinary Technology
29
BAJAMUNDI
CHRISTIAN
LUNA
Agricultural Technology
30
BAJARO
RYAN
ARENA
Agricultural Technology
31
BALAGUER
FATIMA GRACE
HAMOS
BS Veterinary Technology
32
BALINSAYO
CECILLE
LERIO
Agricultural Technology
33
BALINSAYO
MARJORIE
FIRMANES
BS Agricultural Development
34
BALLESTER
JOHN REIVEN
BAYDAL
BS Agriculture
35
BALTAZAR
JOHN JOBERT
MEDIANA
BS Entreprenuership
36
BALUYOT
LOLITO
AGUSTIN
BS Veterinary Technology
37
BARCELON
RHENE
AÑONUEVO
BS Agriculture
38
BENAMERA
JOMARI
DOMALAON
BS Agriculture
39
BERMAS
JEMALYN
LAUDIT
BS Agricultural Development
40
BERNARDO
ALTHEA
EVASCO
BS Agriculture
41
BESENIO
JOMAR
RABAMBA
BS Agriculture
42
BETANTES
RODEL
AYSON
Agricultural Technology
43
BITANTES
ELLA MAE
ABRIGO
Agricultural Technology
44
BOTIN
BENNY
LUDOVICE
BS Entreprenuership
45
BRACAMONTE
LIZEL
LEVANTINO
BS Agricultural Development
46
BRIOSO
ANA MAE
DOMA
BS Agricultural Development
47
BUENAOBRA
SHENAH KRISTIN
ESCOTE
BS Entreprenuership
48
BUJATIN
MARISSA
MALANA
BS Veterinary Technology
49
BULQUERIN
JASON
BATA
BS Agriculture
50
CABALLERO
LERIEL ANN
GREFALDO
Agricultural Technology
51
CAGUIA
ALMA MAE
RIVERA
BS Agricultural Development
52
CALIPAY
MERICK
BALAGUER
BS Entreprenuership
53
CAMPOSANO
ANGELICA
DOLLISEN
BS Entreprenuership
54
CAÑARES
JHESSA
BITANCUR
BS Entreprenuership
55
CANARIA
FLORILYN
MATAVERDE
BS Entreprenuership
56
CANO
SHERLYN
EGOC
BS Agricultural Development
57
CEA
JULIE ANN
LONGASA
BS Agricultural Development
58
DE LA CRUZ
REGINA
FRADES
BS Entreprenuership
59
DEL ROSARIO
ABIGAIL
ENTERIA
BS Entreprenuership
60
DELA CRUZ
JERICO
ISIDERIO
BS Veterinary Technology
61
DELA CRUZ
MARIA MARGARITA
FERNANDEZ
BS Veterinary Technology
62
DELUYAS
RONALYN
DIOLATA
BS Agriculture
63
DEMATERA
JOHN DHAVE
MARQUEZ
BS Veterinary Technology
64
DESTAJO
ARA JEAN
DOROLIAT
BS Agricultural Development
65
DESTURA
CATHERINE
EDANIOL
Agricultural Technology
66
DETECIO
JENELYN
ENANO
Agricultural Technology
67
DETECIO
MIRABELLE
DOGTA
BS Veterinary Technology
68
DEUNA
ARIAN
ESCUETA
BS Veterinary Technology
69
DEUNA
JOANNA ROSE
DIÑO
BS Entreprenuership
70
DIAZ
GABRIEL
GODOY
BS Entreprenuership
71
DIAZ
JOHN LEO
AMPO
BS Entreprenuership
72
DIESTA
KATHERINE
VIÑAS
BS Agricultural Development
73
DIESTA
SALVE
DOGILLO
BS Entreprenuership
74
DISDER
JANET
ARIOLA
BS Agricultural Development
75
DOGILLO
JUBILEE
CORPORAL
BS Entreprenuership
76
DOLLENTE
MARISOL JOY
GARCIA
BS Agriculture
77
DOLOT
JAY-AR
MACALLA
BS Agricultural Development
78
DOMALAON
SHARMAINE
DESTAJO
BS Entreprenuership
79
DOMANAIS
JENNY
BRIER
BS Agricultural Development
80
DOMANICO
ROMAN
DULVA
BS Agriculture
81
DOMINGUEZ
SHIERALYN
EMANO
BS Agricultural Development
82
DONGABAN
MARY JOY
ENCINARES
Agricultural Technology
83
DRIO
JOSHUA
VARGAS
BS Veterinary Technology
84
DULPINA
EMMANUEL
DESUYO
BS Entreprenuership
85
DULPINA
GINA MIA
DESUYO
BS Entreprenuership
86
EBIO
REA
DETERA
BS Veterinary Technology
87
ELLI
WENDELL
ATULE
BS Agricultural Development
88
ENCINARES
ANGELYN
DE CASTRO
BS Entreprenuership
89
ENDAYA
JOMAR
GUARIN
BS Veterinary Technology
90
ENOVEJAS
JESSA
MARCAYDA
BS Entreprenuership
91
ENOVEJAS
LODELYN
FUELLAS
Agricultural Technology
92
ERLANO
CYRA
ESPINEDA
BS Entreprenuership
93
ERLANO
JOY
PANIERGO
BS Agricultural Development
94
ERMINO
JOSEPHINE
HEDIA
BS Agricultural Development
95
ESCOBEDO
JESON
DASIG
BS Agriculture
96
ESCOBEDO
NILFRED
ARCANO
Agricultural Technology
97
ESCOBER
NORALYN
ESPEÑA
BS Entreprenuership
98
ESCOLANO
SANDY
MANALILI
BS Agriculture
99
ESCULTURA
RHEA
ESPILLER
BS Entreprenuership
100
ESPELA
AIREEN
FORTE
BS Agriculture
101
ESPENILLA
ANGELICA
SANCHEZ
BS Veterinary Technology
102
ESPENILLA
JOEMAR
ALCANTARA
BS Agriculture
103
ESPENOCILLA
JAY ANN
JOVEN
BS Entreprenuership
104
ESPENOCILLA
KARL MARK
ESCAURIAGA
Agricultural Technology
105
ESPINEDA
JONAH
SAMANTE
BS Veterinary Technology
106
ESTADOLA
DIANA
ARCOS
BS Veterinary Technology
107
ESTARES
JOY
HALCON
Agricultural Technology
108
ESTERA
AIRES
DOGILLO
BS Agriculture
109
ESTOPACE
JINKY
DEÑEGA
BS Veterinary Technology
110
ESTREBELLO
JEZA
ENCINARES
BS Agriculture
111
ESTRELLA
MICA ANGEL
DIATA
BS Entreprenuership
112
FAJARDO
ARCHIE
ORO
Agricultural Technology
113
FELICES
RONNAH
BS Entreprenuership
114
FERATERO
ANGELO
ESPINEDA
BS Veterinary Technology
115
FORTE
HANNA FAE
GALAG
BS Veterinary Technology
116
FORTES
JOMAR
ABERION
BS Agriculture
117
FOSTER
MELISA JOY
TONGCUA
BS Agriculture
118
FRANCE
IRISH
ESPENIDA
BS Agricultural Development
119
FRESNIDO
JAMES
FRAYNA
BS Veterinary Technology
120
FRIVALDO
JAYCEL
GAON
BS Veterinary Technology
121
FRONDA
DORILYN
BINALLA
BS Agriculture
122
FUTOL
MARICKIS
GAUFO
BS Veterinary Technology
123
GABITO
REA MAE
GABANZO
BS Agriculture
124
GACELO
CALIB
MEJICO
BS Agriculture
125
GALANO
DELILAH
EMBERGA
Agricultural Technology
126
GALAO
JESSA
ESTRELLADO
BS Entreprenuership
127
GALIDO
JENNIFER
GUELA
BS Entreprenuership
128
GAMBA
ROCY
ETE
BS Agriculture
129
GAÑAS
MARK
ESPELA
BS Veterinary Technology
130
GARCIA
JUDY ANN
ARCEGA
BS Agricultural Development
131
GENAVIA
MARIANNE
BAYO
BS Veterinary Technology
132
GENETIA
ARTHUR JOHN
COMALING
Agricultural Technology
133
GEROLAO
MARLON
ALELOYA
BS Veterinary Technology
134
GIMAO
ARJIE
GERONA
Agricultural Technology
135
GIME
JOEY
HABOC
Agricultural Technology
136
GINE
RIHEGIN
FRAYRES
BS Veterinary Technology
137
GOMEZ
JOLINA
MILLAPRE
BS Agricultural Development
138
GONZALES
ELLORA JAY
ENTAC
BS Agriculture
139
GRANADO
JEANA
HUARDE
BS Agriculture
140
GRATUITO
STEPHANIE
LAGUNSIN
BS Veterinary Technology
141
GUARIN
JOHN MARK
ENRACA
BS Agriculture
142
GUATNO
JENIELYN
FRESNIDO
BS Agricultural Development
143
GUBATON
EJAY
AMOR
BS Veterinary Technology
144
GUBATON
MERCY
LABAYO
BS Agricultural Development
145
GUEMO
JAYSON
PERALTA
BS Entreprenuership
146
GUMAL
ABEGAIL
GADE
BS Agriculture
147
GUTLAY
ABEGAIL
CABALES
BS Agricultural Development
148
HABAC
GEALLE
GALANGUE
Agricultural Technology
149
HABAL
MA. SALVE
HABIG
BS Agricultural Development
150
HABIJAN
JACKIELYN
OROLFO
BS Agriculture
151
HABITAN
NIÑA ALLAINE
HITOSIS
BS Agriculture
152
HAGOS
JESSA
HISITA
BS Entreprenuership
153
HALOC
JAYSON
DE GUZMAN
BS Veterinary Technology
154
HAMOR
ANGELICA
CODON
BS Agricultural Development
155
HAPA
ALLYSA
GICANAL
Agricultural Technology
156
HERMIDA
FIELA MAE
LOTINO
Agricultural Technology
157
HITOSIS
CRISTINE JOY
MONSALVE
BS Veterinary Technology
158
HITOSIS
LEONI ANN
HOMEREZ
BS Agriculture
159
HONRA
JOSHUA
ROBLE
Agricultural Technology
160
JAPON
ARLAN
LAURENARIA
BS Veterinary Technology
161
JAZARENO
LIEZL
HONRUBIA
BS Veterinary Technology
162
JETAJOBE
LERA
ESCAÑELA
Agricultural Technology
163
JETAJOBE
ROMEL
BRIÑOLA
BS Agricultural Development
164
LABAYOGA
JESEL
OFRACIO
BS Agriculture
165
LABINI
NERWIN
ANIHAY
BS Agricultural Development
166
LACAO
LARA
JINTALAN
Agricultural Technology
167
LACDANG
ANTHONY
RAMACULA
Agricultural Technology
168
LACDANG
ERICKA
NARVAEZ
BS Entreprenuership
169
LACHICA
KARL DENVIC
LUSUEGRO
BS Veterinary Technology
170
LAGUNSIN
AILYN
GELILIO
Agricultural Technology
171
LAID
KRIS
VALENZUELA
Agricultural Technology
172
LAID
REDGINE
VALENZUELA
Agricultural Technology
173
LANUZA
MA. RIZZA
BORNEL
BS Agricultural Development
174
LASCANO
HONEY JANE
DOGILLO
BS Entreprenuership
175
LASTRILLA
DIANA ROSE
VILLARE
BS Agricultural Development
176
LISANO
FERDINAND
GUTIERREZ
BS Agriculture
177
LLAGUNO
SYNDIE
ANZANO
BS Agricultural Development
178
LLAMERA
LANNIE
BENBING
BS Agricultural Development
179
LLANETA
CLAREZ
AYCOCHO
BS Agricultural Development
180
LLANTO
JOYCE ANN ANDREA
LLANETA
BS Agricultural Development
181
LLARENA
NICAMY
ROMERO
BS Veterinary Technology
182
LLEVA
TIFFANY
PALER
BS Agricultural Development
183
LLODERES
GENEVIEVE
LASALA
BS Entreprenuership
184
LLONA
MARY
LOPOS
Agricultural Technology
185
LOCABA
MARINEL
BLACER
BS Agricultural Development
186
LOLO
SAMIR CLARK
LLABRES
BS Veterinary Technology
187
LOPEZ
GERALD
MEDIANA
BS Agriculture
188
LORILLA
ANGIE
LETRAN
BS Agricultural Development
189
LORILLA
ANIELYN
LETRAN
Agricultural Technology
190
LORILLA
EDVERGEL
AURELIO
Agricultural Technology
191
LOSANO
CATHERINE
LOTERIÑA
Agricultural Technology
192
LOSANO
LORIELYN
OMBALINO
Agricultural Technology
193
LOVEDORIAL
LYNLYN
BINONAS
BS Agricultural Development
194
LOVENDINO
LOVELYN
MANUEL
BS Agricultural Development
195
LUCENA
JOHN PATRICK
BENITEZ
BS Agriculture
196
LUNETA
ANTHONY
EMAAS
BS Veterinary Technology
197
MABELIN
IRENE
RODRIGUEZ
BS Entreprenuership
198
MACEDA
ANJANETH
MOLINES
Agricultural Technology
199
MACINAS
IAN
BUJATIN
Agricultural Technology
200
MAGDARAOG
JONEL
LUCES
BS Agriculture
201
MAHINAY
MA. VERNADITH
PURA
BS Agriculture
202
MANCERA
LYCEL
CIUADANO
Agricultural Technology
203
MANLANGIT
NELEZA
ARGOTE
BS Entreprenuership
204
MARAÑO
RECCA
RELATO
BS Veterinary Technology
205
MARANTAL
REGINA
LOTINO
BS Agricultural Development
206
MARAVILLA
REX
FRANCISCO
BS Agricultural Development
207
MARCHAN
KRISTINE
BLACER
BS Veterinary Technology
208
MARIÑO
KAREN
CANTOS
BS Agriculture
209
MARTOS
MARICRIS
DE LUMEN
BS Agriculture
210
MATABUENA
DONNA
ALEJO
BS Entreprenuership
211
MATOS
VIRGIL
MAGARSO
BS Entreprenuership
212
MEDIANA
SHEILA MARIE
MENDEZ
Agricultural Technology
213
MIRABEL
LOURDES
VELASCO
Agricultural Technology
214
MOLENILLA
JESSA
ALTAVANO
Agricultural Technology
215
MONREAL
MARY JOY
BESMONTE
BS Agricultural Development
216
MONTERDE
MJ MAE
TIAMZON
BS Agricultural Development
217
MONTEREY
GABRIEL
ESPINAR
BS Veterinary Technology
218
NOGALO
MARK JAMES
JANER
BS Agriculture
219
OCAMPO
DANBERT
MENDONES
BS Agriculture
220
OFALSA
NELLY
ERMINO
BS Agriculture
221
OGAO
LUSVIMINDA
MARCELLANA
BS Agriculture
222
OGAO
RENE
MACABUHAY
BS Veterinary Technology
223
OLAÑO
CHARLES KIM
RAMOS
BS Agriculture
224
ORBITA
JEREMY
_
BS Veterinary Technology
225
OSIDA
CAMILLE
LABRADOR
BS Agriculture
226
PAMPLONA
IRENE
BRACAMONTE
BS Agricultural Development
227
PANIERGO
ANDREA
BAGASALA
BS Entreprenuership
228
PANOPIO
ANNE CRISPY
LLABRES
Agricultural Technology
229
PAYOSING
ANDREA
LOQUILLANO
BS Entreprenuership
230
PEDILLAGA
EMILY
HISARZA
BS Agriculture
231
PEROL
LIEZL
F
BS Agriculture
232
POLO
ODELON
MENDONES
BS Entreprenuership
233
PONLAWON
LANCE
PEREZ
BS Agriculture
234
PURA
JOVIN
GALIAS
Agricultural Technology
235
RENORIA
EILEEN
ALZAGA
BS Entreprenuership
236
RODA
EMILY
BANICO
BS Veterinary Technology
237
RODRIGUEZ
ARJAY
PELLEJERA
BS Veterinary Technology
238
RODRIGUEZ
KENNETH
SABALES
BS Agriculture
239
RODRIGUEZ
MA. IRISH
FURING
BS Agriculture
240
ROSENDO
CHERRY
LAZARTE
BS Agricultural Development
241
SALINGSING
PETER ROLAND
BS Veterinary Technology
242
SALOMON
ROSELYN
MONFORTE
BS Agricultural Development
243
SALVAN
CHUAN ABISH
GACOS
Agricultural Technology
244
SANFUEGO
JAN CARRIE
TEVES
BS Entreprenuership
245
SANTONIA
JUDY ANN
MALATE
BS Veterinary Technology
246
SARALDE
ROWELYN
LLAGUNO
BS Entreprenuership
247
SAYRITAN
NOLY
ACUÑA
Agricultural Technology
248
SECUYA
GODFRED
GRATUITO
BS Entreprenuership
249
SO
JOHN ANTHONY
PATAPAT
BS Veterinary Technology
250
SUPELANA
CHUCK VINCENT
ESTUR
BS Agricultural Development
251
TEODORO
CELINA
HAGOS
Agricultural Technology
252
TEVES
JONALYN
BORROMEO
BS Entreprenuership
253
TORIAGA
MYCA ELAINE
EVASCO
BS Entreprenuership
254
TORREN
DANELYN
CERVANTES
BS Agriculture
255
UBAL
PAUL MARSHALL
VALLADOLID
BS Veterinary Technology
256
VELASCO
MA. MAE
DISCARGA
BS Entreprenuership

WAITLISTED

S.Y. 2018 - 2019

No.

Lastname

Firstname

Middlename

Course

1
ADAMOS
MICHAEL GABRIEL
GACIS
BS Veterinary Technology
2
ALANO
FAMELA
LATAGAN
BS Entreprenuership
3
ALIVEN
SHARMAINE
DIONGLAY
BS Veterinary Technology
4
ALVARADO
GERALDINE
ALIM
Agricultural Technology
5
ARCOS
MELDRED
REFIA
BS Agricultural Development
6
ARDALES
ARVIN
DEL AYRE
BS Agricultural Development
7
ARGOTE
ALEXIS MARIE
CANDELARIO
BS Agriculture
8
AUDITOR
JONIE
AGRIPA
BS Veterinary Technology
9
BALUYOT
MARICRIS
HOPIO
BS Veterinary Technology
10
BARREDA
JETHRO
FRILLES
BS Entreprenuership
11
BELANO
MYLA
MALANA
BS Agriculture
12
BIO
SAMUEL JOVIC
ATAYLAR
BS Entreprenuership
13
BLACER
ROSELYN
LOMERIO
BS Veterinary Technology
14
BOLAÑOS
MYKA JOY
MIRANDA
BS Agricultural Development
15
CALMA
ANTHONY
ALIM
Agricultural Technology
16
CARVAJAL
JAYSON
GRAMIL
BS Agriculture
17
CASTRO
PRICELYN
HULAR
BS Entreprenuership
18
CAUBANG
DONNA
DEUNA
BS Agricultural Development
19
DE LA CRUZ
DIANA
BERWELA
BS Veterinary Technology
20
DESUYO
MA. TERESA
VARGAS
BS Veterinary Technology
21
DEUNA
ALBERT
RAMA
BS Veterinary Technology
22
DIO
WILLIAM
HONRA
BS Agriculture
23
DIOQUINO
SHENA
DIMAANO
BS Veterinary Technology
24
DOGILLO
DIYOSA
CORPORAL
BS Entreprenuership
25
DOLPINA
JULIE ANN
BALAS
BS Agricultural Development
26
DOMANAIS
LYKA
DOROLIAT
Agricultural Technology
27
DOMASIG
JERICK
PEREZ
BS Entreprenuership
28
DOMETITA
ALVIROSE
GALLEBO
BS Veterinary Technology
29
DOMINGUEZ
KENNETH
BAGASALA
BS Veterinary Technology
30
DONDONILLA
JEAN KENNETH
ALTAVANO
BS Entreprenuership
31
DUQUE
LIANNE
ENRACA
BS Agricultural Development
32
EM
MARCIAL
ESTABAYA
BS Veterinary Technology
33
ENCINARES
ALPHA MAY
BAROGA
BS Agriculture
34
ENCINARES
NERISSA
BUSTAMANTE
BS Veterinary Technology
35
ENDONELA
JOVELYN
ESTOLATAN
BS Entreprenuership
36
ENRIQUEZ
JANINE ANNE
SALAZAR
BS Entreprenuership
37
ERANDIO
JULIE
CAMPOSANO
BS Agriculture
38
ERANDIO
RODNEY
ESTAÑOL
BS Agriculture
39
ESPINOLA
LOREN
CAMPOSANO
BS Entreprenuership
40
FANTILANAN
RONIE
BANTOY
Agricultural Technology
41
FELISMINO
JAKE
ESPINEDA
BS Agriculture
42
FERRERAS
ROSE ANN
ESPALDON
BS Agriculture
43
FLORDELIZ
DYNA MAE
MALACA
BS Agriculture
44
FORTES
MAVIE
LACO
BS Veterinary Technology
45
FORTON
JESSA
CEREZA
BS Agricultural Development
46
FREJAS
RUZEL JOY
FORTES
BS Agricultural Development
47
GALAN
CHRISTINE
BUENAOBRA
Agricultural Technology
48
GAÑAS
MYRA
ESPELA
BS Veterinary Technology
49
GARCIA
GLYDEL
MONTERDE
Agricultural Technology
50
GINETE
DINA
ALBUERA
BS Agricultural Development
51
GONZA
JAN RAY
HATE
BS Agriculture
52
GONZALES
NOELA
GRAJO
BS Entreprenuership
53
GRUTA
ANGEL GRACE
PALDENG
BS Entreprenuership
54
GUAÑEZO
EMYROSE
CLARINAL
BS Agricultural Development
55
GUNAO
DIANE
ESTOPA
BS Agricultural Development
56
HABITAN
JOHNFHER
HILIS
BS Entreprenuership
57
HAMOR
BEA
HUENDA
BS Agriculture
58
HERMO
DANILYN
SARTE
BS Veterinary Technology
59
JANABAN
MELVIN
JAMISOLA
BS Agriculture
60
JERESANO
IRVIN JOHN
LASALA
BS Agriculture
61
JESALVA
RICA JOY
FUNTANAR
BS Entreprenuership
62
LABAYO
MARGELIN
 
Agricultural Technology
63
LASTRILLA
CARLA JANE
DOQUE
BS Agricultural Development
64
LASTRILLA
LAURENCE CHRISTOPHER
SIAT
BS Agriculture
65
LATONERO
SHIELA
_
BS Agricultural Development
66
LAURENARIA
REYNAMEL
JAPON
BS Veterinary Technology
67
LAZONA
RANEL PATRICK
DOLLISON
BS Veterinary Technology
68
LENDIO
CHABELITA
MARINO
BS Agricultural Development
69
LEVANTINO
ARNEL
BALALA
Agricultural Technology
70
LLENA
ANABEL
MACEDA
Agricultural Technology
71
LLOSALA
IAN JAMES
CANON
BS Entreprenuership
72
LOJICA
ROMMEL
BOTIN
BS Entreprenuership
73
LOLO
CHRISTOPHER
LOSAMIA
BS Agricultural Development
74
LOMA
MARICAR
HUBILLA
BS Agricultural Development
75
LOMERIO
JOHN ANDRES
JUDAR
BS Agricultural Development
76
LORILLA
JUDITH
ESPLANA
Agricultural Technology
77
LOVENARIO
LARRY
MIRANDILLA
BS Veterinary Technology
78
LUDOVICE
MARINEL
REBATADO
BS Agriculture
79
MACABUHAY
LYKA ROSE
BERJA
BS Agriculture
80
MADRONA
REENZHEL
NAPERI
BS Veterinary Technology
81
MAGDAONG
CATHERINE
LLANETA
BS Entreprenuership
82
MALABIGA
REZIEL ANN
SALAZAR
BS Entreprenuership
83
MALEJANA
BERNARDINO
ALBA
Agricultural Technology
84
MAMANGON
JOMALYN
ALIMANE
Agricultural Technology
85
MARBELLA
MA. ANGELICA
CANTARA
BS Veterinary Technology
86
MARCHAN
ALVIN
ZAMORA
BS Entreprenuership
87
MARIANO
CLARISSE
ANDES
BS Agriculture
88
MARIÑO
FLORY
LLANETA
Agricultural Technology
89
MARJALINO
FERNAN
ARICAYOS
Agricultural Technology
90
MIAS
JORILYN
JANORAS
Agricultural Technology
91
MIRALLES
MARRY JOY
PUTCHE
BS Agriculture
92
MONTERDE
REYMARK
MENDENILLA
BS Agricultural Development
93
MORALEDA
RUBY ANN
VILLANUEVA
BS Veterinary Technology
94
NAPILE
JUDY ANN
JAMELA
Agricultural Technology
95
NOEL
LEILANI MAY
MAGALONA
BS Agricultural Development
96
OLARIO
JOSEPH
SAENZ
BS Agricultural Development
97
ORBINA
SARAH MAE
HAPA
Agricultural Technology
98
PITALBO
CHRISTOPHER
NANOZ
BS Entreprenuership
99
PURA
JENNYLYN
BUIZON
BS Entreprenuership
100
PURO
DYNA
ARCENAL
BS Agriculture
101
RACAZA
ROJON
LOZANO
BS Veterinary Technology
102
SAMBAJON
TRICIA
FUNELAS
Agricultural Technology
103
TAGOB
MARY CRIS
LOCABA
Agricultural Technology
104
VILLAREAL
JAYFE
GAVANZO
Agricultural Technology

COLLEGE – EXAMINATION RESULTS 2018-2019 (Bulan Campus)

NOTICE TO QUALIFIERS

(College Freshmen and Transferees)

 

1.                            All qualifiers are required to attend the Pre-Enrollment Orientation on May 8, 2018.

 

Sorsogon City Campus Qualifiers

8 AM @ Covered Court

BSA, BEED, BSED, BTTE, BS Entrepreneurship

Engineering and Architecture

1 PM @ Covered Court

BS Tourism Management, BS HRM, Bachelor of Technology

 

Castilla Campus Qualifiers

9 AM @ Farmer’s Hall

 

Magallanes Campus Qualifiers

9 AM @ Auditorium

 

Bulan Campus Qualifiers

9 AM @ Social Hall

 

2.                            Admission slip/test result of qualifiers shall be issued after attendance to the orientation.

 

3.                            ENROLMENT

Requirements

·                  Admission Slip / Admission Test Result

·                  Report Card / Form 138

·                  Certificate of Good Moral Character

·                  Medical Certificate issued by a Government Physician with X-Ray Result

·                  Police Clearance

·                  Xerox copy of NSO Birth Certificate

·                  1 pc. white long size folder with name

(Last Name, First Name M.I.)

·                  1 pc. 2 x 2 colored picture

·                  1 pc. 1 x 1 colored picture

 

     Additional requirements for transferees in lieu of the report card:

·                  Honorable Dismissal

·                  Official Transcript of Record (OTR) or Certification of Grades

 

Dates: May 15-18, 2018

 

                     (Failure to enroll on these dates, waitlisted shall be given priority)

 

QUALIFIERS

S.Y 2018-2019

No.

Lastname

Firstname

Middlename

Course

1
ABADIA
MARYJOYCE
TORINO
BS Information Tech.
2
ABEJUELA
LORIEFE
GERNALE
BS Computer Science
3
ABEJUELA
MARLOU
HILOMA
BS Accountancy
4
ABENION
MARY JOY
GENON
BS Information Tech.
5
ABLETIA
CHRISTIAN JAY
PEREZ
BS Information Tech.
6
ABLETIA
JOHN LEONARD
PEREZ
BS Accountancy
7
ADALIN
JEYPEE
MALINAO
BS Information Tech.
8
ADAMOS
KEN AARON
GORNES
BS Information Tech.
9
ADOCA
ANGELICA
TORREJOS
BS information System
10
AFABLE
CIARA MAY
GLIBAN
BS Computer Science
11
AGAO
ANGELUS
GENOVA
BS Information Tech.
12
AGATEP
REINAMEL
HABOC
BS Information Tech.
13
AGNOTE
RICA MAE
GRATIL
BS Accountancy
14
AGUSTIN
RAFAEL
LAPAZ
BS Entrepreneurship
15
ALANO
MARY ROSE
ROMO
BTTE
16
ALBAYTAR
JENNIFER AYN
GRATIL
BSED Math
17
ALBAYTAR
NEREZA
ROSARE
BS Computer Science
18
ALBUERA
JULIUS
GABELO
BSED Math
19
ALMOGUERA
JOHN MAR
ANDES
BS Information Tech.
20
ALMONIA
RONIÑO
BENEDICTO
BS Computer Science
21
ALMONTE
RAVI CRIS
DEMETRIAL
BS Accountancy
22
ALVAREZ
KASANDRA
GRAGAS
BS Information Tech.
23
ALVAREZ
MARK NIKKO
LATAGAN
BS information System
24
ANDES
VICTOR LUIZ
ORTIAGA
BSED Math
25
ANDES
WINCHIE
DE HITTA
BS Accountancy
26
ANDRES
JOSIE ROSE
MARAÑA
BS Information Tech.
27
ANGELO
CHRISTIAN
GORPE
BS Information Tech.
28
ANONAS
GRACIANO
HAPIN
BS information System
29
AŇONUEVO
LARRY
BALAGUER
Public Administration
30
AŇONUEVO
MELISSA
VARGAS
BS Information Tech.
31
ANTONIO
EB
ABINER
BS Computer Science
32
ARABEJO
HAZEL JAYNE
LALAGUNA
BS Computer Science
33
ARCEGA
CHRISTINE JOY
LATONIO
BS Information Tech.
34
ARIAGA
CHRISTIAN
ESPARZA
BSED Math
35
ARMENTA
ALEXANDRA
GOIS
BS Entrepreneurship
36
ARRE
FRANCES ANNE NICOLE
BS information System
37
ASTILLERO
NATHALIE
MARTINEZ
BS information System
38
ATORDA
JOSEPH
FRANCISCO
BSED English
39
AZARES
JUSTIN
ESCOBER
BS Information Tech.
40
BADAR
ERIKA
BARTOLATA
BS Computer Science
41
BAILON
ELSA
GOYONE
BSED Math
42
BAJAMONDE
KENT JUSTINE
GASID
BS Information Tech.
43
BAJAMONDE
ROSE ANN
GRIEGO
BS Computer Science
44
BALAGUER
ELOISA MAE
LOPINA
BSED English
45
BALANA
ANDREA
BALLETA
BS Information Tech.
46
BALANA
JESSA
MALASA
BS Entrepreneurship
47
BALANLAYOS
AILEX
BS Information Tech.
48
BALAORO
JESSA
FERRERAS
BSED English
49
BALASTA
EDDIESON
GARLAN
BS Accounting Tech.
50
BALBERO
ALLYSSA
SALVADORA
BS Information Tech.
51
BALDERAMA
AGAPITO III
ROXAS
BSED English
52
BALDERAMA
CYDRICK
GOTIS
BS Computer Science
53
BALICOCO
CHENDAR
SUMAMPONG
Public Administration
54
BALLERDA
ERIKA MAE
DOB
BS information System
55
BAÑARES
RUZELL
BOLEC
Public Administration
56
BANCUAL
ARJAY
FURIO
BS Computer Science
57
BANDO
MARIELLA
BOTICARIO
BS Information Tech.
58
BAQUIO
ASHLEY
GIMORO
Public Administration
59
BARCELONA
FIONA MAE
MASINAS
BSED English
60
BARNEDO
JAN LESTER
ESTOPACE
BS Entrepreneurship
61
BARRUGA
LUZ
CABILES
BS Computer Science
62
BARTOLAY
MICHELLE
COLOSO
BSED Math
63
BEATO
GEORGE
GLODO
BS Information Tech.
64
BEGONIA
JOYCE ANN
BALASTON
BS Computer Science
65
BELEN
JANET
NOGRA
Public Administration
66
BELGA
MITZ
PANTUA
BS Accountancy
67
BELLEN
CRISHA JOY
BERANIA
BS Accountancy
68
BELMONTE
MA. LUISE ANNE
PAREJA
BS Information Tech.
69
BELO
ENIR
ESQUIJO
BS Information Tech.
70
BELTRAN
REY
BALBALOSA
BS Computer Science
71
BENAVIDES
JOVIELYN
FIGUEROA
BS Information Tech.
72
BETONIO
TRECIA MAE
BS Information Tech.
73
BIGATA
JANET
AVILLANO
BSED English
74
BITANCOR
DAICYLEN
BEGONIA
BS Information Tech.
75
BOBADILLA
ERIKA
PAJARILLO
BS information System
76
BOBILES
ANGELICA
BS Accounting Tech.
77
BOCAYA
NIKKI
PLACIDO
BS Computer Science
78
BOMBALES
PRINCESS
MARTINEZ
BSED English
79
BON
MARK JAIRO
PODOLIG
BSED English
80
BONA
NIÑO
GEROY
BTTE
81
BONIFACIO
NOREEN IVY
ARIADO
BS Accounting Tech.
82
BONOS
ROYEN PAUL ALEXANDRE
GREFALDEO
BS Computer Science
83
BORIBOR
LENARD
VARGAS
BS Accountancy
84
BORLAGDAN
ANNIE
RAÑOLA
BS Accountancy
85
BORROMEO
VANESSA
ALIGATO
BS Information Tech.
86
BRAVANTE
MARK CHRISTIAN
BEDIONES
BSED Math
87
BRIOSO
EDSEL
DOLLENTAS
BS Information Tech.
88
BROGADA
ARLETE
LEVANTINO
BS Information Tech.
89
BUEN
RAMIL
GRINO
BS Information Tech.
90
BUENAVENTURA
JAY ANNE
LOPEZ
BS Information Tech.
91
BUETA
ROMA MAE
AITICHE
BS Computer Science
92
BUISING
ELVIE
ACEVEROS
BS Information Tech.
93
BUITIZON
JESSA
HONRUBIA
BS Information Tech.
94
BUIZA
JOHNICOLE
GABIEDEZ
BSED English
95
BURAGAY
JOMALYN
ESMERIO
BS Information Tech.
96
CABADSAN
DANIELA
RAMOS
BS Accountancy
97
CABANES
JIM JIM
CARDIÑO
BSED English
98
CABILES
JOY ROSE
GARCIA
BS Information Tech.
99
CAHILIG
CARL JADE
MASAGA
BS Accountancy
100
CANAPE
CHRISTIAN JAMES
GAZO
BS Information Tech.
101
CANDELARIA
MYCA
SUGUILON
Public Administration
102
CAŇELAS
ANNA BIANCA
PANCIPANE
BS Information Tech.
103
CAÑO
REGINE
FERNANDEZ
BS Information Tech.
104
CANTELA
JUDY ANN
GEBILAGIN
BS Information Tech.
105
CAPORADO
ROMEL
MACAVINTA
BS Information Tech.
106
CASIM
KENNETH
ARGAÑO
BS Computer Science
107
CASTIDADES
JANNELLA
FAJARDO
Public Administration
108
CASULLA
ISABEL
GESTOLE
BSED Math
109
CEBUJANO
SHIELA MAE
CULA
BS Information Tech.
110
CELESTIAL
ALDRIN
GARIL
BS Information Tech.
111
CELOS
JEAZEL
GODALLA
BS Accountancy
112
CEMPRON
RODELYN
LABAYO
BSED Math
113
CEPRIANO
JINKY
RAPA
BS Entrepreneurship
114
CESISTA
JOAN
GIGANTONE
BS Information Tech.
115
CHAVEZ
ANGEL
DE GUZMAN
BS Information Tech.
116
CONCEPCION
MACY
GOJAR
Public Administration
117
CONDA
ALLIAN MAR
GABRIEL
BS Accounting Tech.
118
COPRADE
KENDRICK
ANDES
BSED English
119
COPRADO
CARLA MAY
BORRAL
BS Information Tech.
120
CULA
ERICA
SESE
BSED English
121
DABAC
JESSA MAE
GATACELO
BS Information Tech.
122
DACANAY
CYRIL MARI
BS Information Tech.
123
DACILLO
CRIS ANN
PURA
BS Information Tech.
124
DAYANDANTE
BEA
ENTICO
BS Accounting Tech.
125
DE BELEN
GRACE
MORAN
BS Computer Science
126
DE GUZMAN
ABEGAIL
HATE
BS Entrepreneurship
127
DE LA CRUZ
ROSIE
GARCIA
BSED Math
128
DE LEON
RINALYN
GEOGRAFO
BS Accounting Tech.
129
DE VENECIA
REJEAN GRACE
DORADO
BS Accountancy
130
DE VILLA
YSRAELA
MANATIGA
BS Accounting Tech.
131
DEDASE
MARICAR
RODRIGUEZ
BS Entrepreneurship
132
DEJUCOS
SHELLA MARIE
ALMOGUERA
BS Information Tech.
133
DEL VALLE
KRISTINE ANNE
SANTOS
BS Computer Science
134
DELA CRUZ
MARIELLA
GABITO
BS Information Tech.
135
DELA FUENTE
CLAIRE JUSTINE
CABANZA
BSED English
136
DELA ROSA
ARVIN CARY
GIRADO
BSED English
137
DELA VEGA
ROSALIE
HERNANDEZ
BS Computer Science
138
DELAVIN
MARY-BON
HATE
BS Information Tech.
139
DELOS REYES
KAREN
ESQUILONA
BTTE
140
DELOS REYES
ROMA
ALBAÑO
BS Accountancy
141
DELOS SANTOS
EDMON
ESTRADELLA
BS Accounting Tech.
142
DEMATERA
ANJO
ESCOBER
BSED Math
143
DEMDAM
KYLA ANGELA
CAREZO
BSED English
144
DEOCARIZA
ELAMIE
GIMORO
BS Information Tech.
145
DERI
JOYCE
JAO
BSED Math
146
DESTAJO
KEVIN
GEPOLEO
BS information System
147
DESTAJO
KEZZIA
BARRAMEDA
BS Accounting Tech.
148
DIMAANO
ASHLEY BERN
BSED Math
149
DIÑO
JOHN MATHEW
DICHOSO
BS Information Tech.
150
DIO
ANA FE
FORTES
BTTE
151
DIO
ROMEO
GREDONIA
BS Accountancy
152
DIOLATA
LIEZL
MAGANO
BS Accountancy
153
DIOLATA
JHON MIKE
GARDON
BS Information Tech.
154
DIOQUINO
JENINA
AYTONA
BSED English
155
DOCTOR
ARRIANE JOY
JANAPIN
BS Accountancy
156
DOLOTINA
CHERRY JOY
BANDOLA
BS Accounting Tech.
157
DOMAGCO
JASELLE
LADIP
Public Administration
158
DOMASIG
JOMEL
CANALE
BS Accountancy
159
DOMASIG
JONALYN
DURANA
BSED English
160
DOMINGUES
ALDRIN
BS information System
161
DOMINGUEZ
HAZEL SHOVI
GUTLAY
BS Computer Science
162
DOYOG
JESSA MILECEN
MANSOR
BS Accountancy
163
DULVA
FERLIE
HABLA
BS Information Tech.
164
EBIO
JAMES RYAN
LLEDO
BS Information Tech.
165
ECHEVARRIA
MARCO
DELA VEGA
BS information System
166
EGBALIC
MARISSA
NUÑEZ
BS Entrepreneurship
167
ELQUIERO
JUSTINE JOY
DETERA
BSED Math
168
EMETERIO
CRISTINE
GRIEGO
BS Accountancy
169
ENCELA
JULIE ANN
CANINO
BS Information Tech.
170
ENCINARES
JERICHO
BS Information Tech.
171
ENCINARES
SIMON
HABOC
BS Entrepreneurship
172
ENCISA
JOHN LENARD
SALUNDAGA
BS Computer Science
173
ENOBAY
CARINA
CUPIDO
BS Information Tech.
174
ENTERIA
JOHN
GAUPO
BTTE
175
ERANDIO
CECILLE
EVASCO
BS Accountancy
176
ERESTAIN
JEFFREY
DIG
BTTE
177
ERGINA
NORIE
REPALPA
BS Information Tech.
178
ESBER
BIANCA BELYN
FORBES
BS Information Tech.
179
ESBER
JOEBERT
COMADRE
BS Accountancy
180
ESCANILLA
MA. LINETH
LATOSA
BS Accountancy
181
ESCAURIAGA
JEFFREY
CAAUBANG
BSED Math
182
ESCOTE
CHRISTIAN
BAUSTISTA
BTTE
183
ESCOTE
IAN CHRISTOPHER
GOLLOSO
BSED English
184
ESCUETA
IRL GERARD
ILAGAN
BS Information Tech.
185
ESCUREL
LEMUEL
ESPEÑO
BS Information Tech.
186
ESPADERO
PRINCESS MAE
GIGANTOCA
BS Accounting Tech.
187
ESPELA
SIMON
GENOBELA
BS Accounting Tech.
188
ESPENILLA
CHRISTIAN
DOMINGUIANO
BS Accountancy
189
ESPENOCILLA
MYLENE
OFALSA
BS information System
190
ESPERIDA
JERICO
ELPOS
BSED Math
191
ESPINEDA
ELYSSIA
FORRES
BSED English
192
ESQUILLO
CHRISTINE MAE
JUAB
BS Accounting Tech.
193
ESQUIVIAS
VINCE
ARNES
BS Computer Science
194
ESTEVES
ERICKA
GAMBA
BS information System
195
ESTEVES
MARICAR
GAMBA
BS Entrepreneurship
196
ESTINOPO
HANNAH MAE
LOZADA
BS information System
197
ESTUARIA
ALAICA
DEL PRADO
BSED Math
198
ETE
NANIE CRIS
FORNELOS
BS Computer Science
199
EVASCO
GERALDINE
GAGAL
BS Information Tech.
200
EVASCO
WARREN
CALOSA
BTTE
201
EXCONDE
JUNEX
HAGOS
BS Computer Science
202
FIGUEROA
JANTON
CABILES
BS Information Tech.
203
FLORALDE
MANUEL
GUARNES
BS information System
204
FLORALDE
NIKKI
GALOSO
BS Information Tech.
205
FORTE
MENCHIE
GAJO
BS Information Tech.
206
FORTE
KENNETH JOHN
FRANDO
BS Information Tech.
207
FORTES
NORMAN
ESTOPACE
BSED Math
208
FRAGA
JEORGE
BTTE
209
FRANCE
DINA
BALAORO
BS Entrepreneurship
210
FRANCISCO
ANDREA
MORALEDA
BS Information Tech.
211
FRANCISCO
CHESTER
CARDO
BS Information Tech.
212
FRANCISCO
RUBEN
SANCHEZ
BS Entrepreneurship
213
FRAYRES
MA. ROSELDA
GALOY
BS Information Tech.
214
FREO
APRIL
FORTES
BS Computer Science
215
FUENSALIDO
ROMMEL
GOJAR
Public Administration
216
FUENTES
DAN ARCHIE
ZAAR
BS Accounting Tech.
217
FUENTES
KEMHAR
HADJARANI
BTTE
218
FUENTES
MARISTEL
GAON
BS Accounting Tech.
219
FULO
MONICA
BALBUENA
BS Information Tech.
220
FUNA
JUDY
DOLOT
BS Information Tech.
221
FUNDADO
JELINA
DUGAN
BSED English
222
FUNGO
APRIL
GACOSTA
BS Information Tech.
223
FUNGO
CHRISTOPHER
PERCIL
BS Computer Science
224
FUNGO
IRENE
GENAVIA
BS information System
225
FUNGO
LEILA CARISSE
LORENZO
BS Information Tech.
226
FURIO
CARLO
LAYSON
BS Information Tech.
227
FURIO
JESSA
FRAYRES
BS information System
228
FURIO
JOEY MARDENIO
BAYLON
BSED Math
229
FURIO
RAFFY
CAMPOSANO
BSED Math
230
GABELO
MAY ANNE
GARRADOS
BS Computer Science
231
GABITO
JENNIFER
BILAZON
BS Information Tech.
232
GABITO
VERNY GRACE
PADURA
BS Entrepreneurship
233
GABUYO
APRIL JOYCE
GIBA
BSED English
234
GACIAS
ALLEN MAE
FRIVALDO
BS Entrepreneurship
235
GACIAS
ALLEN MAE
FRIVALDO
BS Entrepreneurship
236
GALAROSA
JOAN
EVASCO
BS Information Tech.
237
GALICIO
ERICA
BS Information Tech.
238
GALICIO
RHOANN MAE
FREO
BS Accountancy
239
GALLANOSA
AIRA MAY
LANUZA
Public Administration
240
GALLANOSA
EUNICE
DATU
BSED Math
241
GALLON
RDONEY
FRADES
BTTE
242
GALON
AUBREY
RIZALTE
BSED Math
243
GALOPA
RONALYN
DECANO
BS information System
244
GAMBA
EIRON
GRACILLA
BS Information Tech.
245
GAMIS
MA. KARLA ANGEL
FUNDANO
BS Computer Science
246
GAMIT
JOSHUA
INFANTE
BS Information Tech.
247
GAMIT
MARIFE
GARAY
Public Administration
248
GAÑAS
MYCA
GUBAN
BS Information Tech.
249
GARAIS
JONNAH MAE
GAYO
BS Entrepreneurship
250
GARBIN
RAVEN
DAYO
BS Accounting Tech.
251
GARCERA
JAY
PERITO
BSED Math
252
GARCES
CATHERINE
HITA
BS Computer Science
253
GARCES
MONICA
BABOL
BS Accountancy
254
GARCES
NINETTE
BS Accounting Tech.
255
GARCIA
DENMARK
GIRO
BS Entrepreneurship
256
GARDON
CHLOE
ATOK
BS Information Tech.
257
GARDON
JOHNLY
GAVARRA
BS Information Tech.
258
GARDON
MELCHOR
PITALBO
BS Information Tech.
259
GARIL
LESLIE
BS Information Tech.
260
GARLAN
DAVE RIEL
REBOSIRA
BS information System
261
GARLAN
LYRA CHAD
DE LA CRUZ
BSED English
262
GARRA
MELISSA
FUNGO
BS information System
263
GARRATE
JOSHUA
GABITO
BS Information Tech.
264
GARRIDO
ANGELICCA
RECTO
BS Information Tech.
265
GARRIDO
MARJORIE
GATON
BS Accounting Tech.
266
GARROTE
JUVY
GARIL
BS Information Tech.
267
GARROTE
LEONIZA
GARIL
BS Information Tech.
268
GATACELO
AIMME
MIRABUENO
BS Accounting Tech.
269
GATON
CHERRY ANN
GARAIS
Public Administration
270
GATON
JAEL
GARAIS
BS Accounting Tech.
271
GATON
JOHN MICHAEL
JOLOAN
BS Information Tech.
272
GAVARRA
CLEVEN
GARDON
BS Information Tech.
273
GAVARRA
DESIREE
HALLIG
BS Entrepreneurship
274
GAYANES
JOHN PAUL
FORTE
BS information System
275
GAYOLA
ZALDY
GACIS
BTTE
276
GELILIO
RIO
JALMANZAR
BS Computer Science
277
GELILIO
RODELYN
CABARLES
Public Administration
278
GENERALO
LEANDRA
GOTIS
BS Accounting Tech.
279
GENETIA
CLAIRE JOY
DELUMEN
BS Information Tech.
280
GENOVA
JERRIELYN
HEBREZA
Public Administration
281
GENOVA
PRUDENCIO
GERNALE
BS Entrepreneurship
282
GENTOGAO
JECIEL
MARMOL
BSED English
283
GENTOLIA
AIVY
JEREMIAS
Public Administration
284
GENTOLIA
MA. ANGELA
BORROMEO
Public Administration
285
GENTOLIA
MERYCRIS
MARANO
BS Information Tech.
286
GENTOLIA
TERYL
MILLARIO
BSED Math
287
GEOCADA
WENDELL
FRESADO
BTTE
288
GEOGRAFO
RODEL JR
LUANSING
BS Information Tech.
289
GEPIGA
SHAYNE
OSEO
BSED English
290
GERALDINO
AIRENE
BAJARO
BS Accounting Tech.
291
GERERO
JOHN KENNETH
GOBRES
BS Information Tech.
292
GERERO
JUBELYN
TAN
BS Information Tech.
293
GERERO
MAR JUNE
JARDIN
BS Information Tech.
294
GERNALE
ERICK
AGUILAR
BS Information Tech.
295
GERNALE
MAICA
LIQUE
BS information System
296
GERNALE
NICO
DIALOGO
BS Information Tech.
297
GERNALE
RHEA JOY
VERSOLA
Public Administration
298
GERNANDIZO
JOHN PAUL
BORABO
BS Entrepreneurship
299
GEROLA
JACKSON
GOBRIS
Public Administration
300
GEROLA
MA. MONICA
GELUA
BS information System
301
GEROLA
MARLON
GONZALGO
BSED English
302
GEROLAO
JOHN ERONE
GUDAO
BS Accountancy
303
GEROLIA
LOREN
SENDON
Public Administration
304
GERONA
JUNNEL
GUELAS
BS Information Tech.
305
GERONGA
KRISELLE
GOJAR
BS Accounting Tech.
306
GESTIADA
FROILAN
SY
BS Computer Science
307
GESTIADA
NERISSA
GUELAS
BS Information Tech.
308
GICANAL
JAY
GARDUQUE
BS Computer Science
309
GIDAYAO
FATIMA
BALDEO
BTTE
310
GIGA
JOANNA ROSE
INFANTE
BS Information Tech.
311
GIGANTOCA
ANA MARIE
ARTANA
BS Information Tech.
312
GIGANTONE
GLENN
GABAD
BS Computer Science
313
GILBAS
JANICE
GUELAS
BS information System
314
GILBAS
JUDE
BADILLES
BS Accounting Tech.
315
GILE
GYLE
ONGOTAN
BSED English
316
GILLEGO
ALYSSA ANNE
MANALO
Public Administration
317
GILLEGO
ANTONETTE
BS Information Tech.
318
GILLEGO
ROCHELLE MAE
GILBAS
BS Information Tech.
319
GIMAO
ABEGAIL
AREVALO
BS information System
320
GIME
EMERSON
GUSTILLO
BS Information Tech.
321
GIME
BERNADETTE
ATIENZA
BSED English
322
GIMENA
KRISTELLE ALLYSA LOVE
CALUGCUGAN
BS Information Tech.
323
GIMENA
RAFAELA
BONIFACIO
BSED English
324
GIMORO
LA ARNI
ALANGILANG
BS Computer Science
325
GINGA
GISELLE
GIGANTOCA
Public Administration
326
GINGA
RHEABEL
BOTALON
BS Information Tech.
327
GIPANAO
MEYNARD
GERANCO
BS Information Tech.
328
GIPANAO
RONAN
GESTIADA
BS Information Tech.
329
GIPIT
EDWIN
CATARUNGAN
BTTE
330
GIVERO
CLARISSA
BS Accounting Tech.
331
GLEE
HENRESSA
MADRONA
BS Information Tech.
332
GLIBAN
ROSE ANN
FRUTO
BS Information Tech.
333
GLIPO
PRINCES REA
GERERO
BS Information Tech.
334
GLIPONEO
JOHN ANTHONY
BARRAMEDA
BTTE
335
GLIPONEO
KRYSTAL AME
ORLINO
BS Accounting Tech.
336
GLODO
JUNNEL
GERONA
BS information System
337
GLOMAR
CINDY
BELASANO
BS Computer Science
338
GOBOLE
BEA
GERONA
BS Information Tech.
339
GODALLE
MYLENE
POSTRERO
BS Accountancy
340
GODILO
ALJON
LAGAMAYO
BS Accounting Tech.
341
GODILO
JOSHUA
EMPLEO
BSED English
342
GODOY
MIA JOY
PAJE
BS Information Tech.
343
GODOYO
PAULINE
REALCO
BS Accounting Tech.
344
GOGOLIN
JESSALYN
ANIHAY
BSED English
345
GOJAR
BEA
GIGA
BS Accountancy
346
GOJIT
HONEYLETTE MAE
GUBAT
BS Information Tech.
347
GOJIT
NICKO
GOYAL
BS Accounting Tech.
348
GOJO
CHRISTIAN
GUETA
BTTE
349
GOJO
JERAMEL
REMETICADO
BS Information Tech.
350
GOJO
PRECIOUS HONEY
HERNANDEZ
BSED Math
351
GOLIMLIM
LYKA
NOVELA
BSED English
352
GOLIMLIM
MARIANNE
GUETAN
BS Accounting Tech.
353
GOLLENA
JOAN ROSE
BS Accounting Tech.
354
GOLLENA
MIKE STEPHEN
MANDO
BS Information Tech.
355
GOLLENA
NOELYN
GOYAL
BS information System
356
GOLLOSO
AURA
GIMENA
BS Information Tech.
357
GOLPO
CRISTAL
GEROLAO
BS Entrepreneurship
358
GOLPO
JOMAR
BONO
BS information System
359
GOLPO
RENAN
LABAYO
BSED English
360
GOMEZ
MA. VERNA
EXTREMADURA
BS Computer Science
361
GOṄA
CHRISTIAN
BS Information Tech.
362
GOÑA
PAUL NICO
GITO
BS information System
363
GONEO
ABEGAIL
GLOMAR
BS Information Tech.
364
GONZALES
ANECITO BRANDON
BUIZA
BSED English
365
GONZALES
BRIAN
GARLAN
BS Information Tech.
366
GONZALES
JERALD
MANCERA
BTTE
367
GOPELA
AARON DAVE
GEROLIA
BS Information Tech.
368
GOSTILO
PAULO
GIDO
BTTE
369
GOTERA
JOHN ALEWICK GABRIEL
VARGAS
BS Accountancy
370
GOTIS
MARK LESTER
BARRUN
BS Information Tech.
371
GOZARIN
LELAC
GOTLADERA
BS Information Tech.
372
GRACELA
RIZEL
GRIPON
BS Accountancy
373
GRACILLA
ERIKA MAE
LLANETA
BS Accounting Tech.
374
GRACILLA
JOHN PAUL
DELLOSA
BS Information Tech.
375
GRACILLA
MARK KEVIN
SABRIDO
Public Administration
376
GRACILLA
VALERIE
GORDOLA
BS Accounting Tech.
377
GRAFIL
AIRA
ESCOTE
BS Entrepreneurship
378
GRAFIL
ROY
ESCOTE
BS Entrepreneurship
379
GRAJO
ELIZALDE
BORLAGDAN
BSED English
380
GRANADIL
JAN REX
BENITEZ
BS Entrepreneurship
381
GRANADO
ANA ROSE
GARCIA
BS Information Tech.
382
GRANADO
CAMILLE
GERERO
BS Accountancy
383
GRANADO
JOY
BALASE
BSED English
384
GRANTOS
IRESH
BORRES
BS Accountancy
385
GRASPELA
JANICE
DORINGO
BS information System
386
GRATIL
JOSEPH
ANOṄUEVO
BS information System
387
GRAYDA
JAEBOY
GLOMAR
BS Accounting Tech.
388
GRAYDA
RAMIL JR.
REGONDOLA
BS Entrepreneurship
389
GREGORIO
LEAH
TEBES
Public Administration
390
GROYON
PRECIOUS KIETH
ZAPITER
BS Information Tech.
391
GUADIZ
JANE MILKENSON
ARSENAL
BS Entrepreneurship
392
GUALVEZ
FAMELA
BRIONES
BS information System
393
GUAN
JINKY
SUS
BS Information Tech.
394
GUAN
MAE
BAILON
BSED Math
395
GUARDA
ANGELICA
REGULACION
BS Information Tech.
396
GUBAN
FRANCIS BEN
ZACARIAS
BS Information Tech.
397
GUBAN
MARIAN
FORTES
Public Administration
398
GUELAS
JERICO
GEOGRAFO
BTTE
399
GUELAS
MARICAR
DIEN
BS Information Tech.
400
GUEMO
DARWIN
JESALVA
BS information System
401
GUETA
CELESTE MAE
SUS
BS Entrepreneurship
402
GUETA
IVAN
MADRONA
BS Information Tech.
403
GUETA
JONATHAN
CANTORIA
BTTE
404
GUETA
JOSEPH
SARIO
BS Information Tech.
405
GUIM
MIKA
ALMODIEL
BS Information Tech.
406
GULLA
JOANE-JOY
CUBACUB
BS Information Tech.
407
GUMAL
MAGDALENA
BONAGUA
BS Information Tech.
408
GUPIT
CARLO
PINEDA
BS Accounting Tech.
409
GUPIT
RINALYN
GOTERA
BS Information Tech.
410
GURAN
MIKE
GONZALES
BTTE
411
GURAY
FCYRYL
MILARPIS
BS Information Tech.
412
GURAY
JERALYN
ALINDOGAN
BS Entrepreneurship
413
GURAY
MARJORIE
GOTIS
BS Information Tech.
414
GURIMBAO
MARK CHRISTIAN
BANUA
BS Computer Science
415
GUSTUIR
RON JOSEPH
LOPEZ
BTTE
416
GUTAY
PAULYNE
FERRERAS
BSED Math
417
GUTIZA
PAMELA MAE
AGNOTE
BS Information Tech.
418
GUTLAY
ANA MARIE
GUETAN
BS Accounting Tech.
419
GUTLAY
CLAREYSA
GUELAS
BS Information Tech.
420
GUTLAY
NIKA
LAGUDA
Public Administration
421
GUYALA
JOSELLE
EMBERGA
BS Information Tech.
422
GUYALA
LEONISA
GITO
Public Administration
423
HABAL
MA. CONCEPCION
DIONEDA
BS Accountancy
424
HAEL
CHRISTIAN
PABIA
BS Entrepreneurship
425
HAGOS
CRYSTEL KYN
HUBILLA
BS Accounting Tech.
426
HAGOS
DOMINIC
LACSINTO
BS Information Tech.
427
HAGOS
MARIA LOLOU
RAYMUNDO
BSED English
428
HALLIG
CAMILLE
RELINGO
BS Computer Science
429
HALLIG
SHIELA MAE
GRACILLA
BS Accountancy
430
HAMTO
JENLYN
HABLA
BS Information Tech.
431
HAMTO
NICOLE
ESTINOR
BS Entrepreneurship
432
HAPIN
PETER PAUL
PECSON
BS information System
433
HAPITA
JASON
LABAJERO
BS Information Tech.
434
HAQUIHACA
ANDREA
DIG
BSED English
435
HATE
JANELA CHIN-CHIN
AZARES
BSED English
436
HAYAHAY
JECA
ROYLO
BS information System
437
HAZ
JOVELITA
FLORALDE
BS Accounting Tech.
438
HERMOCILLA
NICK
ESCOTE
BS Entrepreneurship
439
HIBANES
GRACE
DIA
BTTE
440
HIBAY
LORENCE
MARCHAN
BS Entrepreneurship
441
HILOMA
KRISTY
ABADILLA
BS Accounting Tech.
442
HIPOLITO
ERIKA
ALBUERA
BS Information Tech.
443
HIPOS
APRIL JOY
DIO
BSED Math
444
HISOLA
DONIL
ALVARES
BS Computer Science
445
HOMO
JONAS
DOMASIG
BSED Math
446
HONA
REMART
EMBERGA
BTTE
447
HUBILLA
ARON
FORCADAS
BS Information Tech.
448
HUBILLA
DONNA
DUCAY
BS Information Tech.
449
IMPERIAL
JASON
BONA
BS Accountancy
450
JANER
RENZ
JERESANO
BS Information Tech.
451
JARABEJO
WINDELEN
ROSAS
BS Information Tech.
452
JARAVEJO
JOEL
HILA
BS information System
453
JAYLO
CYRA NICOLE
MATEO
BS Information Tech.
454
JERESANO
SHEENA MAE
GALPA
BS information System
455
JORDAN
ALEX
GUELAS
Public Administration
456
JOSE
JONATHAN
GAVARRA
BS Computer Science
457
JULLEZA
RENZEL MARK EFRAIM
DONES
BS Information Tech.
458
JURADO
MARIE JOY
PURA
BS Entrepreneurship
459
LABO
CHRISTINE
BSED Math
460
LACEDA
KAREN
JALMASCO
BS Accounting Tech.
461
LAGAJINO
RICA
ASURTO
BS Entrepreneurship
462
LAGUARES
JONAS MATTHAN
PURA
BSED English
463
LAGUNILLA
MARY SHERE
MANAHAN
Public Administration
464
LAJADA
JEROSE MAE
BS Accountancy
465
LAO
ANGELICA
JARABESE
BS Accountancy
466
LARIOSA
ALFIE
GERERALO
BS Computer Science
467
LASARTE
MA. GUIA
JERSEY
BSED Math
468
LATONERO
JOHN ZELL
COROLLO
BS Information Tech.
469
LATOSA
JEZA
DON
BSED Math
470
LATOSA
LAILA EUBREY
LABADOR
BS information System
471
LAUDIT
MAURO
BS Computer Science
472
LAURA
JOEL
DESPABILADERAS
Public Administration
473
LAYCO
JOSHUA
ESPENIDA
BS Computer Science
474
LAYUGAN
APRIL CORRINE
GRAJO
BS Entrepreneurship
475
LAZARTE
FLORIANE
ESTRADA
BS Information Tech.
476
LEGASPI
SHANIELOU
FLORES
BS Information Tech.
477
LIGNES
DONNABELLE
FORTES
BS information System
478
LISTANA
ANGEL
PINTOY
BS Entrepreneurship
479
LIWANAG
MA. JOBELLE
LUSTESTICA
BS Information Tech.
480
LIZADA
EARL CHRISTIAN
GUBAN
BS Information Tech.
481
LIZANO
CHISTEL
CRUZ
BSED English
482
LIZANO
LAIZA
GRASPELA
BS information System
483
LLEVA
JANINE
SATAIRAPAN
BTTE
484
LLOBO
JOSEPH IVAN
LACAY
BTTE
485
LOBERIA
RAYMART
FELONIA
BS information System
486
LOILO
ALJOHN
GUELAS
BSED English
487
LOMERO
MARK
DELLOSON
BTTE
488
LORICA
ARLENE
RISANO
BS Entrepreneurship
489
LORICA
VIVIEN MAE
ESCANILLA
BSED Math
490
LOVENDINO
KIMBERLY
LORIA
BS Computer Science
491
LUCIELO
MARIANO
HACHASO
BS Information Tech.
492
LUDOVICE
RENMARK
PANCHO
BSED Math
493
MACALLA
DARWIN
GARCIA
BSED English
494
MALAPITAN
SID
FUASO
BS Computer Science
495
MALARAYAP
ANDRO
BALOLOY
BSED English
496
MALDO
AINE
GIPIT
BS Accountancy
497
MALTO
JOHN PAUL
MANDRILLA
BSED Math
498
MAMADRA
AL-MAHID
DIBAROSAN
BSED Math
499
MANAHAN
ERWIN
HIMOR
BSED Math
500
MANALO
ANGELU
OGAYON
BS Accountancy
501
MANANGO
ARDIE
IMPERIAL
BS Entrepreneurship
502
MANDIA
ALFREDO
SABACO
Public Administration
503
MANGAMPO
ERICK
MACEDONIO
BS information System
504
MARAÑO
RUDY MARK
RETOR
BS Information Tech.
505
MARASIGAN
MARICEL
LAGAJINO
BS Information Tech.
506
MARIANO
REYGEEL
DE LOS SANTOS
BTTE
507
MARMOL
JOHN ERVIN
ANIHAY
BS Computer Science
508
MARTINEZ
CELINE
BALINGBING
BS Accountancy
509
MASUJER
BEA
COMEDIA
BS information System
510
MATAVERDE
JOMIE
ARADO
BTTE
511
MATAVERDE
LESTER
GUTLAY
BSED Math
512
MATIAS
MARIABEL
HAPIN
BS Accounting Tech.
513
MEDALLA
REINA
BOMBALES
BS Entrepreneurship
514
MEDALLA
RICA MAE
SUS
BSED Math
515
MELITANTE
ALEAH RODINE
SIRUELO
BS Computer Science
516
MENDEZ
ROBERTO
HILOMA
Public Administration
517
MENES
RICHARD GIL
FORTUNO
Public Administration
518
METANO
JOEANNA MARIE
REYES
BS Accountancy
519
MILLENA
MARIEL
BALINGASA
BS Information Tech.
520
MIRABEL
GHEN-GEN
CAMBAL
BS Accountancy
521
MONFORTE
ZYRUS
LATOSA
BSED English
522
MONTICALVO
REY ANN
GIMORO
BS Accountancy
523
MOROṄA
JOANNA AUBREY
GOJAR
BS Information Tech.
524
MOROÑA
MAIRENE SHANE
BALAORO
BS Entrepreneurship
525
MOTA
CHRISTIAN
ROMARAOG
BSED Math
526
MURILLA
JEYRAD
GOBRIS
Public Administration
527
NADAL
JONJIE
MALACA
BS Computer Science
528
NALAM
SHIRLEY
BS Entrepreneurship
529
NAVARETTE
MA. CHRISTINE
DULLA
BS Accounting Tech.
530
NEO
GLENDEL
ENCINARES
BSED Math
531
NEPOMUCENO
MARK ALJON
GOLIMLIM
Public Administration
532
NOLLA
RIZA
CAMPOSANO
BSED Math
533
NON
NELA
FLORES
BS Information Tech.
534
OLAPANI
CHARIMAE
VALEROSO
BS Accountancy
535
OLAY
CRISHELLE
BAYOCA
BS Information Tech.
536
OLIVAR
JONUEL
BONGALOSA
BS information System
537
ONESA
IVY
BITANGCOR
BS Accounting Tech.
538
ONG
JASHER GRACE
GINO
Public Administration
539
OPEÑA
ANGEL ANNE
DIAZ
BS Information Tech.
540
ORTICIO
JE-AN
GRATE
BS Accountancy
541
PABILANDO
MARY GRACE
CAÑETE
BS Information Tech.
542
PADERNOS
JOYCE
FILIO
BS Entrepreneurship
543
PALACIO
MARY GRACE
TAN
BS Accounting Tech.
544
PALACIO
RODEL
TAN
BS Information Tech.
545
PAMPLONA
MA. VICTORIA
GERSALIA
BS Information Tech.
546
PASTOR
CANDELARIA
DE LOS SANTOS
BS Information Tech.
547
PENOS
PSALM JHOY
DIVINAGARCIA
BSED Math
548
PERALTA
RAVEN
GOJO
BS Information Tech.
549
PERIDA
LARRA
MARCES
Public Administration
550
PERIDA
BENITO JR.
MERCADER
BS Entrepreneurship
551
PERTES
JIM LLOYD
BS Accounting Tech.
552
PERTES
MARY ROSE
FUGNIT
BSED English
553
PETALIO
ALYSA JOY
FORTES
BS Information Tech.
554
POCERAN
CELLISE ANN
GRANTOS
BSED English
555
POLO
EUNICE
GIGANTONE
BS information System
556
POLO
JAMES VICTOR
HITOSIS
BS Information Tech.
557
PONTING
REALOU
APOLINAR
BS Information Tech.
558
QUIOBE
MARIA CRISTINE
GERNANDIZO
BSED English
559
QUIPIA
EARON
ACUNA
BTTE
560
RAFAEL
JENNY MAE
GUARDA
BS Accountancy
561
REALCO
ZAIRA
GODILO
BS Information Tech.
562
REBLORA
JOHNA ROSE
TAMOR
BS Accounting Tech.
563
REGIDOR
JOHN PAUL
GIMENA
BTTE
564
REGOMA
CHARMAINE JOY
PURA
BS Information Tech.
565
REGONIA
CHRISTIAN
ESPELA
BS Accountancy
566
REJUSO
RIA
AMOR
BS Accountancy
567
REONDANGA
ARLAN
DOLOSA
BS Entrepreneurship
568
REYES
ZYLA JOY
ABIERA
BS Entrepreneurship
569
RIVERA
JEZIEL
BARSAGA
BS Information Tech.
570
RIZALTE
JEREMY PAUL
FORTE
BS Information Tech.
571
RODELAS
MARY GRACE
BESUSTRINGUE
BS Information Tech.
572
ROMANO
JOHN PAUL
GERONA
BS Information Tech.
573
ROMANO
RENZO JAY
BALOYO
BS Information Tech.
574
ROPAL
MELISSA
OBARTO
BS Information Tech.
575
ROQUE
JOHN VINCENT
BAYBAYON
BS Information Tech.
576
ROQUE
RESHA ANN
REYES
BS information System
577
ROSQUITES
JESSA
GAÑOLA
BS Accounting Tech.
578
ROXAS
RENZ
RAMOS
BS Information Tech.
579
SACOPON
MICHAELA JOY
CORPUZ
BS Information Tech.
580
SALTING
ROSEMARIE
BSED Math
581
SALVADOR
JOVELLE
CORTADO
Public Administration
582
SALVATERA
JOSELLE MAY
BLANZA
BS Information Tech.
583
SAMBAJON
GLADYS
GERONGA
BS Entrepreneurship
584
SAMBAJON
MARJON
MANFORTE
BS Entrepreneurship
585
SAMSON
NORILYN
BOLAO
Public Administration
586
SANCHEZ
DIANA
HALAYAHAY
BS Accountancy
587
SANDOVAL
LOVELY NHICOLE
MENESES
BSED Math
588
SANONE
GENNY
BITANCOR
BS information System
589
SANONE
RECON JAMES
PORLEY
BTTE
590
SANTOS
MELLY ANN
GOLLOSO
BSED English
591
SAURO
JEANN
BAYABAY
BS Information Tech.
592
SELENCIO
JACKY LYN
GLOMAR
BSED English
593
SERGIO
IGELL
GUELAS
BS Information Tech.
594
SESBREÑO
EMMA
FRANDO
BS Information Tech.
595
SIERTE
NOREN JUNA
HIPOS
BSED Math
596
SOLIS
JEORGE KIM
HAEL
BS Entrepreneurship
597
STA. ANA
JOSHUA
FIRMANES
BS Information Tech.
598
STA. ANA
JOSHUA
FIRMANES
BS information System
599
SUBEBE
BRYAN
BUEN
BS Computer Science
600
SUMABONG
DANIELA
GEROLAO
Public Administration
601
SUS
JEROME
GONZALES
BS Information Tech.
602
SY
A
LOFAMIA
BSED English
603
SYBINGCO
ELAMAE
ESPENILLA
BS Information Tech.
604
TADURAN
JIRNEL
PABILANE
BTTE
605
TAGUB
ALYSSA
CONJE
BS Accounting Tech.
606
TAGUB
WELMOR
FURISCAL
BTTE
607
TALDE
KIMBERLY
ZURBITO
BS Accounting Tech.
608
TAMON
RUVIE
GOGOLIN
BS Information Tech.
609
TAPALLA
DANICA
CLUTARIO
BS Accounting Tech.
610
TATAD
MICHAEL ANGELO
GIGANTOE
BS Entrepreneurship
611
TEJADA
RONNIE
GELUA
BSED Math
612
TOLETE
CLARIDYL
ASTAÑO
Public Administration
613
TOLOSA
JAYZEL
GOJAR
BS information System
614
TORDILLOS
JANSSEN CLAIRE
FULGAR
Public Administration
615
TORETA
JUSTIN
PARRECHO
BS information System
616
TORIAGA
SHEILA
BRUNIO
BSED Math
617
TORREDA
JARO
LISTANA
BS Information Tech.
618
TRINIDAD
TJ EMMANUEL
Public Administration
619
UBALDE
GLEN WILBERT
GALIAS
BS Information Tech.
620
UBAY
REVELITO JR.
FLORANO
Public Administration
621
UY
JUSTINE
GUELAS
BS Information Tech.
622
UY
REINA
GUELAS
BS Accountancy
623
VALENCIA
GRACE
BANZAGALES
BS Information Tech.
624
VARGAS
AIMEE
BAÑARES
BS Information Tech.
625
VERANO
JOURY
GARLAN
BSED Math
626
VERTUDAZO
ANDRE JAY ASI
DESPI
BS Information Tech.
627
VILLAMOYA
NATHAN JOHN
HIPOS
BS Information Tech.
628
VILLANUEVA
CLARK
GRACILLA
BS Information Tech.
629
ZAPITER
JHONA
GUAN
BSED Math

WAITLISTED

S.Y. 2018 - 2019

No.

Lastname

Firstname

Middlename

Course

1
ABAD
GERALD
DELOS SANTOS
BS information System
2
ABLETIA
CHRISTIAN JAY
PEREZ
BS Computer Science
3
ADALIN
JEYPEE
MALINAO
Public Administration
4
AGUAZON
PRINCESS JOY
PELENIA
BS information System
5
ALANO
MARY ROSE
ROMO
Public Administration
6
ALMOGUERA
JOHN MAR
ANDES
Public Administration
7
ALON
DANNICA
CASPE
BS Entrepreneurship
8
ALVAREZ
KASANDRA
GRAGAS
BS Computer Science
9
AMA
ERIKA
PATONGCAL
BSED Math
10
AMATONDING
SHARA MAE
DORMIENDO
BS information System
11
ANGELO
CHRISTIAN
GORPE
BS Accountancy
12
ARAZA
GISELLE
DECASA
BS Information Tech.
13
ARENDAIN
LORELYN
JARDIN
BS information System
14
ASEQUIA
JEFFREY
BASADRE
BS Entrepreneurship
15
ASURTO
KAYE ANN
CASTOR
BS information System
16
AZAṄA
MARIA THEREZA
MANUEL
BSED English
17
BARTOLAY
JELYN
AÑOZA
BS Entrepreneurship
18
BEA
KECY LYN
GRANADO
BSED English
19
BELARMINO
SHELLY JASH
CONCEPCION
BS Entrepreneurship
20
BITANCOR
DAICYLEN
BEGONIA
Public Administration
21
BORROMEO
REYNARD
 
BSED English
22
BRIOSO
MELISSA
FULLAS
BSED Math
23
BUIZA
CATHERINE
GABIEDEZ
BS Information Tech.
24
CABAYAO
TROY
GIDAYAO
BS Information Tech.
25
CAPACIO
JANINE
BARTOLATA
BS information System
26
DE MARQUEZ
ROSELIE
FUNGO
BSED English
27
DECANO
RUBY
HARME
Public Administration
28
DEJANO
JAKE CRIS
 
BS Entrepreneurship
29
DEJUCOS
SHELLA MARIE
ALMOGUERA
Public Administration
30
DEJUMO
CRISALYN
LARA
BS Entrepreneurship
31
DEL ROSARIO
JOAN JOY
DAZO
BS Information Tech.
32
DELA PEÑA
MARY SHANE
GERANGCO
BS Information Tech.
33
DELA TORRE
JAZZYLENE
ZACARIAS
BS information System
34
DELLOMAS
HAZEL ANN
 
BSED Math
35
DIEZA
LAWRENCE
CORONADO
BS Entrepreneurship
36
DIMAANO
ASHLEY BERN
 
BS Accountancy
37
DOMINGUEZ
SARAH MAGDALINE
DURAN
BS Accounting Tech.
38
ELMA
FRAINE JUSTINE
DOLOIRAS
BS information System
39
ELQUIERO
JUSTINE JOY
DETERA
BS Accountancy
40
ENAJE
JAINA
MADRONIO
BSED Math
41
ENOBAY
CARINA
CUPIDO
BS Computer Science
42
ESCOTE
LHEAN
QUIPAO
BSED Math
43
ESPARAS
MENCHU
ESTREMERA
BSED English
44
ESPERIDA
JERICO
ELPOS
BS Accountancy
45
ESPINOLA
PAMELA
PUTONG
BS Information Tech.
46
ESTARES
MADELYN
YUSON
BS Accountancy
47
EVANGELISTA
ALVIN
GRANTOS
BSED English
48
FLORES
REGINE
UMAS-AS
BS Information Tech.
49
FORTES
RHEA
FELECIA
BS Entrepreneurship
50
FRANCISCO
CHERYL
GORIMBAO
BSED English
51
FRIVALDO
JESSIE
FUELLAS
BS Entrepreneurship
52
FUENSALIDA
MARIA CRYSTAL
FUNIT
BS Entrepreneurship
53
FULO
DALLE
PEDROSA
BS Entrepreneurship
54
FUNA
JUDY
DOLOT
BS Computer Science
55
GABITO
JENNIFER
BILAZON
Public Administration
56
GABITO
VERNY GRACE
PADURA
BS Accountancy
57
GADBILAO
JEMMEL
BUENAFLOR
Public Administration
58
GARAIS
JENELUZ
ESTRELLA
BS Information Tech.
59
GARCIA
JOY
GARILAO
BS Accountancy
60
GARDUCE
LEA MHEL
APUYA
BS information System
61
GARILAO
JIEMES ORLAN
STA.ANA
BS Information Tech.
62
GARLAN
ALLIAH
BELLESON
BS Information Tech.
63
GARROTE
LEONIZA
GARIL
BS Accountancy
64
GELILIO
MARIMAR
 
Public Administration
65
GELILIO
RIO
JALMANZAR
BS Accounting Tech.
66
GELUA
LAWRENCE
TAMBOONG
BS information System
67
GELUA
MEA
MONTECALVO
BSED English
68
GELUA
MERI CRIS
GUBAN
BS Entrepreneurship
69
GENOVA
JERRIELYN
HEBREZA
BS Accounting Tech.
70
GENTOLIA
MERYCRIS
MARANO
Public Administration
71
GEOCADA
MICHAEL
PERNITO
Public Administration
72
GEPITAN
ISRAEL
CAÑARES
BSED English
73
GEPULLE
JEFFREY
BALAORO
BS Information Tech.
74
GERALDINO
AIRENE
BAJARO
BS Accountancy
75
GERERO
COLEEN MAY
LELIS
BSED English
76
GERNALE
ERICK
AGUILAR
Public Administration
77
GERNALE
MARY CLAIRE
OLI
BSED Math
78
GERNANDIZO
JOHN PAUL
BORABO
BS Accounting Tech.
79
GEROLAO
ERMA
ERMINO
BS Accounting Tech.
80
GERONILLA
JOHNBERT
BANDOLA
BS Accounting Tech.
81
GEUL
CLAIRE
BALONA
BS information System
82
GIBA
CHABELITA
GIDOC
BS information System
83
GIGANTONE
RAVEN EARNEST
NAVARRO
BS Information Tech.
84
GILPA
JENALYN
GODILO
BS Information Tech.
85
GIMAO
AIMEE
GERSALIA
BS Accounting Tech.
86
GIMAO
MARVIN
GINETE
BSED Math
87
GIME
TIM AVERY
 
BSED English
88
GINGA
RHEABEL
BOTALON
Public Administration
89
GLIBAN
ROSE ANN
FRUTO
BS Computer Science
90
GLIPONEO
KRYSTAL AME
ORLINO
BS Accountancy
91
GLUDO
SHELLA MARRIE
ALMODIEL
BSED English
92
GOBRES
ONOFRELYN
PANELO
BSED English
93
GOGOLIN
JOVY
MORONA
BSED English
94
GOJO
PRECIOUS HONEY
HERNANDEZ
BS Accountancy
95
GOLLOSO
AURA
GIMENA
BS Accountancy
96
GONZAGA
CORINNE
GOBOTEA
BS information System
97
GONZALES
ANGELIE
BASICAL
BSED English
98
GONZALGO
RAEGIL MARK
LABITAG
BSED Math
99
GOPELA
AARON DAVE
GEROLIA
Public Administration
100
GOYON
DIANA ROSE
PACARDO
BSED Math
101
GRACILLA
JOVIE
 
BS Accounting Tech.
102
GRANADO
RASY
ENMEL
BSED Math
103
GRANADO
RYAN JOY
GARLAN
BS information System
104
GREDOÑA
JULIE ANNE
MARTINEZ
BSED Math
105
GRIETA
RUSSEL
GUAN
BSED English
106
GUAN
LYKA
ALBAYTAR
BS Entrepreneurship
107
GUAÑIZO
MERYL GEORGINE
GOJAR
BS Information Tech.
108
GUARDIAN
JOSHUA
HAPON
BS Information Tech.
109
GUARINO
JERON
DILEMA
Public Administration
110
GUELAS
JAZEL
GAUPO
BSED Math
111
GUELAS
ROSE ANN
GIGANTOCA
BS Information Tech.
112
GUERRERO
ARIEL
GOLLENA
BS information System
113
GUETA
JULIA MARTINA
DREU
BS Accountancy
114
GUEVARRA
CRISZEL
BONAYON
BS Entrepreneurship
115
GUIM
MIKA
ALMODIEL
BS Computer Science
116
GUNAO
ROSELYN JOY
GERERO
BSED English
117
GUPIT
RINALYN
GOTERA
Public Administration
118
GURAY
JERALYN
ALINDOGAN
BS Accounting Tech.
119
GUTLAY
ANA MARIE
GUETAN
BS Accountancy
120
HABLA
SERYL
RADORES
BSED English
121
HABOC
LIESLIE
CARUMBA
BSED English
122
HERMOCILLA
NICK
ESCOTE
Public Administration
123
HIPOS
LENLEN
CAMPOSANO
BSED Math
124
JAYSON
PAMELA
LISTANA
BS Entrepreneurship
125
JORDAN
ALEX
GUELAS
BS Accounting Tech.
126
JOSE
JONATHAN
GAVARRA
BS Accounting Tech.
127
LABALAN
JERIC
POLAR
BS information System
128
LABASTIDA
MARIONA
GIMPAYAN
BSED Math
129
LABINI
JOHN EDWARD
REBOSURA
BSED English
130
LAZARRA
ROCHELLE
BOCAYA
BS Information Tech.
131
LAZONA
JESCEL
GERNALE
BS information System
132
LEGASPI
SHANIELOU
FLORES
BS Accounting Tech.
133
LEONSAME
EMMANUEL
ARANDIA
BS Entrepreneurship
134
LISTANA
JOYCE
NON
BS Accounting Tech.
135
MACAREZA
RUSTOM
CADORES
BS Entrepreneurship
136
MALDO
RUFFA MAE
GUAN
BS Accounting Tech.
137
MALTO
MARJORIE
LATOSA
BS Accountancy
138
MANANGO
ARDIE
IMPERIAL
BS Accounting Tech.
139
MARAÑO
IAN
RODAS
BS Information Tech.
140
MARCHAN
ARWIN JAY
BONGOS
BS information System
141
MEDALLA
ARIS
TRUPA
BS Information Tech.
142
MENDEZ
ROBERTO
HILOMA
BS Accounting Tech.
143
MESTIOLA
RECAMIL
DELARIARTE
BSED Math
144
MOROṄA
JOANNA AUBREY
GOJAR
Public Administration
145
ONG
JASHER GRACE
GINO
BS Accountancy
146
OSEO
MAY
BELO
BSED Math
147
PALACIO
MARY GRACE
TAN
BS Accountancy
148
PANCIPANE
MARWIN
MENDIOLA
BS Information Tech.
149
PANELO
MARJORIE
GROJON
BS Entrepreneurship
150
PANELO
REGINE
NOYTE
BS Accounting Tech.
151
PAULINO
RACKY
PERDIGON
BSED Math
152
PENOS
PSALM JHOY
DIVINAGARCIA
BS Accountancy
153
PLACER
RUBYLYN
PASIDNA
BS Entrepreneurship
154
QUEZON
MARK NICHOL
REYES
BS Information Tech.
155
REBATIS
LESLIE
DELGADO
BS Entrepreneurship
156
REBLORA
WILBERT
BERMUNDO
Public Administration
157
REGOMA
CHARMAINE JOY
PURA
BS Computer Science
158
ROSAL
KENNETH
ANQUI
BSED Math
159
SALVATERA
JOSELLE MAY
BLANZA
BS Accountancy
160
SAURO
JEANN
BAYABAY
BS Accounting Tech.
161
TAMA
ANGELA
CABANZA
BSED Math
162
TATAD
MICHAEL ANGELO
GIGANTOE
BS Accountancy
163
TORCELINO
JUN JUN
BOCBOC
BSED Math
164
VIDAR
CHRISTINE JOY
 
Public Administration
165
VILLANIA
ANGELICA
ESQUILLO
BS information System
166
VILLANUEVA
SANDRA
ARGUTA
BS information System

Castilla Campus – Entrance Examination Results (College Department)

ENTRANCE EXAMINATION RESULTS – Qualifiers FOR CASTILLA CAMPUS
College Department

S.Y. 2017-2018

No.   Name Course
1 ** ABELLANO, RAYMUND M. BS Agriculture
2   ACUÑA, ALBERT R. BSAD Agricultural Education
3 ** ADRIATICO, CHARLYN G. BS Agriculture
4 ** AGUIRRE, ALEAH JEAN for verification
5 ** AJERO, ALLONA MAE J. for verification
6 ** AMOR, CHARMAINE E. BS Entrepreneurship
7 ** ANDES, EMMY B. BS Entrepreneurship
8 ** ARANEL, GRETCHEN M. BS Entrepreneurship
9 ** ARIOLA, JOMAR B. BS Agriculture
10 ** AURIO, CHARITY L. BS Entrepreneurship
11   BAJAMUNDI, SARAH E. BSAD Agricultural Education
12 ** BALASE, JULIE B. BS Entrepreneurship
13 ** BARBACENA, DIANNA JOY B. BS Agriculture
14 ** BARBACENA, MABEL L. Agricultural Technology
15 ** BENASA, REBECCA L. BSAD Agricultural Education
16 ** BITANCUR, GWENNIE CINDY S. BS Agriculture
17 ** BONGAIS, RUMNER JAY P. BS Agriculture
18 ** BUJATIN, SAMUEL M. BSAD Agricultural Education
19 ** CAMPOLLO, RAFAEL B. Agricultural Technology
20 ** DAMASCO, MA. AIZA M. BS Entrepreneurship
21   DE LA CRUZ, ANGELIE E. BSAD Agricultural Education
22 ** DESPI, CHRISTIAN J. BS Entrepreneurship
23 ** DOGILLO, JONALYN D. BS Entrepreneurship
24 ** DOMASIG, RUSTY Y. BS Agriculture
25 ** DON, CYRENE E. BS Agriculture
26   DORADO, JESSA E. BSAD Agricultural Education
27 ** ESCULTURA, VINCENT A. Agricultural Technology
28   ESPERIDA, ANNA CLARISSA F. BS Entrepreneurship
29 ** FROYALDE, ANGELO B. BSAD Agricultural Education
30   GIGANTONE, ELNA D. BS Entrepreneurship
31 ** HABIG, LANIE S. Agricultural Technology
32   HABULAN, MA. CRISTINE H. for verification
33   HERMOGINO, LYRA D. BSAD Agricultural Education
34 ** JARABA, GHIENDON MARC L. BS Agriculture
35 ** JARABA, KRIS SHAYNE L. BS Agriculture
36 ** JARILLA, LENY D. BS Entrepreneurship
37 ** JARILLA, LYNVIE B. BS Entrepreneurship
38   JAYLO, ROXANNE L. BS Entrepreneurship
39 ** LAID, ROCHELLE V. Agricultural Technology
40 ** LATIGAY, MARGIE B. BS Entrepreneurship
41 ** LAYOSA, REGAN A. BS Agriculture
42 ** LLABRES, JEAN M. BS Agriculture
43 ** LLANTINO, MARISSA F. BS Agriculture
44 ** LLONA, CRISTY A. BS Entrepreneurship
45 ** LOBERIO, CHERELYN L. BSAD Agricultural Education
46   LORIA, MONICA L. BS Agriculture
47 ** LUDANGCO, BRYAN EDWARD D. for verification
48 ** MACASINAG, MYLA D. for verification
49   MAGANTE, ANGELICA MAE G. BS Agriculture
50 ** MAGAYANES, JOSEPH M. BS Agriculture

 

No.   Name Course
51 ** MAGDAONG, AIZA A. BS Entrepreneurship
52 ** MALLE, JESSICA L. BSAD Agricultural Education
53   MANGAMPO, LEA L. BS Entrepreneurship
54 ** MARBIN, MICHELLE C. BS Agriculture
55 ** MEDES, JAYSON T. BS Agriculture
56 ** MENDIZABAL, CLARK RYAN D. BS Agriculture
57 ** MIAS, GEORGE D. for verification
58   MIRASOL, PATRICIA JOY S. BS Agriculture
59 ** MONTEROLA, ANGELIE A. BSAD Agricultural Education
60 ** MORIN, RAYMART M. BS Agriculture
61 ** MOTILLA, AGIE B. Agricultural Technology
62 ** ORILA, TRISHA MAE A. BSAD Agricultural Education
63 ** REÑON, ELOISA MAE L. BS Agriculture
64 ** TAGANNA, EMILYN A. for verification
65 ** TIAMZON, YOLADEN M. BS Agriculture

NOTE:   ** – To enroll in English Plus

NOTICE TO QUALIFIERS

(Castilla Campus)

 

  1. Applicants whose names are for verification and not listed herein should report at the Office of Admissions for clarification. Please present your admissions test permit.
  2. Attendance to pre-enrollment orientation is a must – May 15, 2017 9:00 AM
  3. Admission slip of qualifiers shall be issued after attendance to the orientation.
  4. Qualifiers who are recommended to take English Plus (with **) shall comply with the 54 hours course program as a pre-requisite for English     Enrollment   will   be   on   April 25-28, 2016.
  5. Enrolment Requirements:
  • Copy of Admission Test Result
  • Report Card / Form 138
  • Certificate of Good Moral Character
  • Medical Certificate issued by a Government Physician with X-Ray Result
  • Police Clearance
  • Xerox copy of NSO/PSA Birth Certificate
  • 1 pc. white long size folder with name

(Lastname, Firstname M.I.)

  • 1 pc. 2 x 2 colored picture
  • 1 pc. 1 x 1 colored picture

 

     Additional requirements for transferees in lieu of the report card:

  • Honorable Dismissal
  • Official Transcript of Record (OTR) or Certification of Grades

 

Entrance Examination Result (College Department) 2017 – 2018

NOTE: Names with two asterisk ( ** ) sign on column before name are required to take English Plus.

NOTICE TO QUALIFIERS

(Sorsogon Campus)

  1. Applicants whose names are not listed herein and those with remarks “for verification of course choice” should report at the Office of Admissions for clarification/confirmation of slots. Please present your admissions test permit.
  2. Attendance to pre-enrollment orientation is a must – May 8, 2017 / 9AM
  3. Admission slip of qualifiers shall be issued after attendance to the orientation.
  4. Qualifiers who are recommended to take English Plus (with **) shall comply with the 54 hours course program as a pre-requisite for English     Enrollment   will   be   on   April 19-28, 2017.
  5. Enrolment Requirements:
  • Copy of Admission Test Result
  • Report Card / Form 138
  • Certificate of Good Moral Character
  • Medical Certificate issued by a Government Physician with X-Ray Result
  • Police Clearance
  • Xerox copy of Birth Certificate
  • 1 pc. white long size folder with name
    • (Lastname, Firstname M.I.)
  • 1 pc. 2 x 2 colored picture
  • 1 pc. 1 x 1 colored picture

     Additional requirements for transferees in lieu of the report card:

  • Honorable Dismissal
  • Official Transcript of Record (OTR) or Certification of Grades
No.   Name Course   No.   Name Course
1 ABELLANO, Rachel E. BT-Automotive 51 ** BENASA, Rebecca L. for verification of course choice
2 ** ABENION, Lenette S. for verification of course choice 52 ** BENAVIDEZ, Jeffrey M. BT-Automotive
3 ABLAO, Jeffrey D. BT-Mechanical 53 ** BENOZA, Jessa J. BT-Electronics
4 ** ACUÑA, Dave Albert V. BT-Mechanical 54 BENZON, Jomar E. BT-Electronics
5 ** ACUÑA, Niko E. BT-Civil 55 ** BINAMERA, Reyven L. BT-Electronics
6 ** ADRIATICO, Genesis BT-Automotive 56 BLANCO, Franz Jomar S. BS Entrep
7 ** AGAO, Jhonel C. for verification of course choice 57 ** BLANDO, Sheryl G. BS Fisheries (Magallanes)
8 ** AGUILAR, Emilyn D. BT-Electrical 58 ** BOBIS, Jastine V. BT-Electrical
9 ** AGUINILLO, Glacy BT-Arch. Drafting 59 ** BONAGUA, Rea E. BT-Garments
10 ** ALAMO, Ruth A. BT-WAF 60 BONETE, Clifford L. BT-Automotive
11 ALILAN, Christopher L. BT-Electronics 61 ** BONGAY, Roland J. BSIT (Bulan)
12 ** ALMIÑANA, Abegail C. for verification of course choice 62 ** BORBOR, William Eric P. BT-Automotive
13 ** ANDAYA, Alexander Jr. A. BT-WAF 63 ** BORILLA, Ruby D. BT-Mechanical
14 ANDES, Jomar B. BT-Arch. Drafting 64 ** BORNEL, Mark Norwin H. BT-Automotive
15 ** APON, Maybelyn H. for verification of course choice 65 ** BRAGAIS, Shara L. BT-Automotive
16 ** ARCOS, Jemar J. BT-Automotive 66 BRINCES, Robiniel G. BT-Arch. Drafting
17 ** AREVALO, Martin H. BT-Mechanical 67 ** BRITANICO, Duzzele Vincent E. BT-Automotive
18 ** ARIETA, Sherwin D. BT-Automotive 68 ** BUENA, Angelica S. BT-Electronics
19 ** ARIOLA, Jay-Ar A. BT-Automotive 69 ** BUENAOBRA, Roldan H. BT-Automotive
20 ** ASAJAR, Gerwin H. BT-Automotive 70 ** CABILLO, Reymark L. BT-Automotive
21 AUDAL, Mary Ann E. for verification of course choice 71 CALLOS, Elaine Audrey Y. for verification of course choice
22 ** AVENION, Grace Ann J. BT-Garments 72 ** CAMACHO, Jhon Paul E. BT-Electronics
23 AVILA, Annie J. BT-Arch. Drafting 73 ** CAMAR, Erlanie C. for verification of course choice
24 AYO, Leomar C. BS HRM 74 ** CAMAR, Erwin A. BT-Automotive
25 ** BADURIA, Janus D. BT-Automotive 75 ** CAMPOSANO, Benjie A. BT-Automotive
26 ** BAESA, Jomar J. BT-Automotive 76 ** CAMPOSANO, Erwin S. BT-Mechanical
27 ** BAESA, Robin J. BT-Electronics 77 ** CANDELARIA, John Carlo H. for verification of course choice
28 ** BALAG, Sandrex D. BT-WAF 78 ** CANO, Divina J. BT-Arch. Drafting
29 BALALA, Jessa B. for verification of course choice 79 CAÑO, Romnic L. BT-Automotive
30 ** BALALA, Melvin S. BT-Mechanical 80 ** CASTRO, Dante BT-Automotive
31 BALDON, Nicole A. BT-Automotive 81 ** CATABAY, Lijanie BT-Arch. Drafting
32 ** BALINGIT, Joshua D. BT-Automotive 82 ** CAUBANG, Francia J. BT-Civil
33 ** BALIQUIG, Aileen F. BT-Civil 83 CEDULLO, Thelma Grace C. BS HRM
34 ** BALIQUIG, Maribel F. BT-Electronics 84 ** CENTINO, Bituin E. for verification of course choice
35 ** BALLESTEROS, Juvic B. for verification of course choice 85 ** CHIAO, Alvie B. BT-Automotive
36 ** BALOTE, Billy Boy E. BT-WAF 86 ** CODON, Donna E. BS HRM
37 ** BAÑADOS, Ana May A. BT-Garments 87 ** CODON, Richard E. BT-Automotive
38 ** BANQUITO, Kenneth A. BT-Automotive 88 ** COMPAÑERO, Ricardo Jr. E. BT-Electronics
39 ** BARADO, Jeffrey L. BT-Automotive 89 CORRAL, Jacquelyn L. BT-Garments
40 ** BARQUILLA, Kenny Rey L. BT-Mechanical 90 ** CORRAL, John Karl L. BT-Automotive
41 ** BARREDA, Daryl T. BT-Automotive 91 ** CORRAL, Roxanne D. for verification of course choice
42 ** BARRUN, Gerard B. BT-Electrical 92 ** DACILLO, Roneth D. BT-WAF
43 ** BAUTISTA, Mark Ore D. BT-Automotive 93 DADOR, Mary Joy L. for verification of course choice
44 ** BAYOCA, Jimmy D. BT-Automotive 94 ** DAEP, Reynan Jay B. BT-Automotive
45 ** BAZAR, Helbert R. BT-Automotive 95 ** DAO, Angeline Donna L. BT-Garments
46 ** BAZAR, Laiza R. BT-Electronics 96 ** DARO, Rene B. BT-Automotive
47 ** BELEN, Lovely Rose B. BT-Garments 97 ** DATO, Kim Cyrus D. BT-Automotive
48 ** BELMONTE, Merian N. BT-Arch. Drafting 98 ** DAUMAR, Ruth Bernadette T. for verification of course choice
49 ** BELMONTE, Rizalyn M. BT-Arch. Drafting 99 DAUMAR, William Jr. T. BT-Automotive
50 BELTRAN, Clearence B. for verification of course choice 100 ** DAWOG, Mary Jane BT-Arch. Drafting

 

No.   Name Course   No.   Name Course
101 DAYAO, Allen P. BT-Automotive 151 ** DIO, Leonel H. BT-Automotive
102 ** DAYTO, Jonathan G. BT-Mechanical 152 ** DIO, Nicanor  Jr. C. for verification of course choice
103 DE GUIA, Emil E. BT-Automotive 153 ** DIO, Sheila H. BT-Electronics
104 ** DE GUZMAN, Laarni P. BT-Garments 154 ** DIOCAMPO, Jonel M. BT-Automotive
105 ** DECANO, Ronie P. BT-Automotive 155 ** DIOKNO, Andrew Bryan E. BT-Automotive
106 DEDUQUE, Ronalyn E. BT-Electronics 156 DIONEDA, Lily Rose D. BS HRM
107 ** DEGRACIA, Aillen D. BT-Garments 157 ** DIOQUINO, Anabel D. BT-Garments
108 ** DEL ROSARIO, Zyrene D. BT-Civil 158 ** DIOQUINO, John Carlo G. BT-Automotive
109 ** DELA CRUZ, Mary Imogene E. BS HRM 159 ** DIOQUINO, Romi Ann J. BT-Automotive
110 ** DELA TORRE, Priya Sharmina B. BT-Garments 160 ** DISCAYA, Quenie P. BT-Garments
111 ** DELLOSA, Anabel D. BS HRM 161 ** DIVINA, Carmelo Jr. D. BT-WAF
112 ** DELLOSA, Raffy L. BT-Automotive 162 DIVINA, Emerson E. BT-Automotive
113 ** DEMATERA, Cherry B. BT-WAF 163 ** DOB, Cecille B. BS HRM
114 ** DEMATERA, Mary Rose D. BT-Mechanical 164 ** DOCDOCOS, Ma. Joan L. BT-Garments
115 ** DEMDAM, Dennis Jr. A. BT-Automotive 165 ** DOCDOCOS, Mary Grace D. for verification of course choice
116 ** DEMDAM, Mardy D. BT-WAF 166 ** DOGILLO, John Paul S. BT-Automotive
117 ** DEOCAREZA, Kimson E. BT-WAF 167 ** DOGILLO, Raul D. for verification of course choice
118 ** DERILO, Mel Jane E. BT-Electronics 168 DOGILLO, Rolfo Roque D. BT-Mechanical
119 ** DERIT, Jeremy H. BT-Garments 169 ** DOLAN, Zaldy Jr. O. BT-WAF
120 DERPO, John Willy E. BT-Electronics 170 ** DOLENDO, Alona M. BT-Civil
121 ** DESACULA, Harold E. BT-Automotive 171 ** DOLENDO, Erika M. for verification of course choice
122 DESACULA, Justin D. for verification of course choice 172 ** DOLENDO, Joel G. BT-Arch. Drafting
123 ** DESALISA, Jerome Y. BT-Automotive 173 ** DOLLENTAS, Jacob McLaren A. BT-WAF
124 ** DESALISA, Roy E. BT-Automotive 174 DOLLENTE, Mary Grace Z. BT-Electrical
125 DESOLOC, Christian Jay D. BT-Mechanical 175 ** DOLLESIN, Edward E. BT-Automotive
126 ** DESPABILADERO, Jake B. BT-Mechanical 176 ** DOLOIRAS, Christian T. BT-Mechanical
127 ** DESPI, Jayson J. BT-Automotive 177 ** DOLOIRAS, Texalisa J. BS HRM
128 ** DESPI, Jeffre J. BT-Automotive 178 ** DOLOSA, Andrea D. BT-Garments
129 ** DESPUIG, Mark Francis D. BT-Mechanical 179 ** DOLOSA, Rene L. BT-Mechanical
130 DESTURA, Jeannie Rose for verification of course choice 180 ** DOLOSA, Roxanne D. BT-Mechanical
131 ** DESUYO, Kerwin D. BT-Automotive 181 ** DOLOT, Angelie L. BT-Electrical
132 ** DESUYO, Marlon F. BT-Automotive 182 ** DOLOT, Sarah Jane D. BT-Automotive
133 ** DETECIO, Mary Joy A. BS HRM 183 ** DOMALAYAS, Noel G. BT-Electrical
134 ** DETERA, Arjay E. BT-Civil 184 ** DOMASIG, Ericson D. BT-Garments
135 ** DETERA, Marlon G. BT-Automotive 185 ** DOMASIG, Glen M. BT-Automotive
136 ** DETERA, Mary Joy G. BT-Electronics 186 ** DOMASIG, Mercy May D. BT-Garments
137 ** DETERALA, Jojo T. BS HRM 187 ** DOMASIG, Rheza Mea C. BT-Garments
138 ** DETERALA, Lovely Joy S. for verification of course choice 188 ** DOMENS, Charlyn L. BT-Arch. Drafting
139 DEVEZA, Phillip Edsel F. BT-Automotive 189 ** DOMETITA, Eloisa R. for verification of course choice
140 ** DEYTA, Matthia Kaira D. BT-Electrical 190 ** DOMETITA, Freddy D. BT-Automotive
141 ** DIA, Melissa H. BT-Electronics 191 ** DOMETITA, Mark Jefferson P. BT-Automotive
142 DIAMSIN, Raquel D. for verification of course choice 192 ** DON, Cedrick Vher D. BT-WAF
143 DIAZ, Julie An J. BT-Electrical 193 ** DONES, Kelvin John A. BT-Electrical
144 ** DICEN, Jordan P. BT-Automotive 194 ** DONOR, Nikko D. BT-Mechanical
145 DICHOSO, Mar Jene F. BS HRM 195 ** DONOR, Nodelyn D. BT-Garments
146 ** DIESTA, Daryll G. BT-Automotive 196 ** DOROJA, Von Paul H. BT-Automotive
147 ** DIMAANO, Janine D. BT-Electronics 197 ** DOROL, Angelie E. BT-Automotive
148 ** DINO, Ian Dave S. BT-Automotive 198 ** DOROLIAT, Alyssa Joyce BT-Electronics
149 DIO, Anabelle D. BT-Arch. Drafting 199 DREO, Kenneth D. BT-Automotive
150 ** DIO, Aries A. BT-Automotive 200 ** DREU, Robert Jan J. BT-Automotive

 

No.   Name Course   No.   Name Course
201 ** DUCAY, Christine D. BT-Mechanical 251 ESPEÑO, Michelle D. BT-Electronics
202 ** DUCAY, Melchen S. BT-Mechanical 252 ** ESPERIDA, Gerry F. BT-Mechanical
203 ** DUCAY, Sarah Jane P. BT-Garments 253 ESPINAR, Gilbert R. BAT(Castilla)
204 DUHAPA, Rhia G. for verification of course choice 254 ** ESPINEDA, Gladys E. BT-Electronics
205 ** DULPINA, Jairo J. BT-Automotive 255 ** ESPINEDA, Melanie T. BT-Arch. Drafting
206 ** DUQUE, Jordan L. BT-Civil 256 ESPIÑO, Shiela O. BS HRM
207 ** DY, Jessalyn D. BS HRM 257 ** ESPINOCILLA, Rommel D. BT-Electrical
208 EBIO, Bernalyn C. for verification of course choice 258 ** ESPINOL, Mark Jun A. BT-Garments
209 ** EBIO, Carla S. BT-Arch. Drafting 259 ** ESPINOLA, Meljo J. BT-Automotive
210 ** EBIO, Hanna D. BT-Electronics 260 ESQUEJO, Jessica B. BS HRM
211 ** EBIO, Jomari D. BT-Automotive 261 ** ESQUEJO, Maricris B. for verification of course choice
212 ** EBIO, Lorie Ann L. BT-Mechanical 262 ** ESQUIVIAS, Denmark T. BT-Automotive
213 ** EBIO, Mark Joseph D. BT-Mechanical 263 ** ESTADILLA, Lorna G. BT-Arch. Drafting
214 ** EBUENGA, Ma. Carmen F. BT-Electrical 264 ** ESTARAS, Edsel E. BT-WAF
215 ** ECHANO, Naneth H. BT-Mechanical 265 ** ESTAVILLO, Joan M. BS HRM
216 ** EDUARTE, Floriane BT-Garments 266 ESTAYANE, Nilda E. BS Agriculture (Castilla)
217 ** ELLI, Justin E. BT-Automotive 267 ESTEVES, Jayson M. for verification of course choice
218 ** EMBERGA, Aaron Joshua D. BT-WAF 268 ** ESTEVES, Jerrald M. BT-Electronics
219 ** EMBILE, Joebert S. BT-Electrical 269 ** ESTOPERES, Mary Joy H. BT-Arch. Drafting
220 ENAJE, Richard E. BS Agriculture (Castilla) 270 ** ESTRADA, Fil E. BT-WAF
221 ** ENCINARES, Eunice F. BT-Garments 271 ** ESTRELLADO, Alfredo E. BT-Civil
222 ** ENCINARES, Resty H. BT-Civil 272 ** ESTRELLADO, Mark Carlo Y. BT-Mechanical
223 ** ENCINARES, Rey Marc E. BT-Arch. Drafting 273 ESUREÑA, Shiela Mae D. for verification of course choice
224 ENGUERRA, Annie Jayra E. BS HRM 274 ** EVA, Gino D. BT-Automotive
225 ** ENORME, Nilo R. BT-Electrical 275 EXTREMADURA, Jerald C. BT-Civil
226 ** ENOVEJAS, Rhea L. BS HRM 276 ** FABALIÑA, Nancy M. for verification of course choice
227 ** EREBETE, Jason D. for verification of course choice 277 ** FABILANE, Erika A. BT-Electrical
228 ** EREJIAS, Cindy E BT-Garments 278 ** FABILANE, Mary-aan R. BT-Mechanical
229 ** EREJIAS, Sarah Ednelyn E. BT-Electronics 279 ** FAJARDO, Kenneth E. BT-Automotive
230 ** EREVE, Andrew E. BT-Automotive 280 FAMOSO, Redelvin P. BT-Automotive
231 ** ERGINA, Anjenette A. BT-Garments 281 ** FERATERO, Darwin P. BT-Automotive
232 ** ESCANDOR, Alleoh F. for verification of course choice 282 ** FERNANDEZ, Arcez D. BT-Automotive
233 ** ESCARIO, Wilfredo Jr. L. BT-Civil 283 ** FERUELO, Melanie E. BT-Electronics
234 ** ESCOBEDO, Michael John M. for verification of course choice 284 ** FERUELO, Teresa P. BT-Civil
235 ** ESCOBEDO, Michelle Joy M. BT-Mechanical 285 ** FLORANO, Jenalyn B. BT-Garments
236 ** ESCOLANO, Venus for verification of course choice 286 ** FLORANO, Jodelyn B. BS HRM
237 ** ESCOTA, Ruby Jane D. BT-Arch. Drafting 287 ** FLORES, Froilan II S. BT-Automotive
238 ** ESCOTE, Christian R. BT-WAF 288 ** FORTADES, Jesus III F. BT-Civil
239 ESCOTE, Mikko D. BT-Electronics 289 ** FORTE, Noel B. BT-Electrical
240 ** ESICO, Jhon Eric J. BT-Automotive 290 ** FORTES, Jade R. BT-Mechanical
241 ** ESPALDON, Leo Bennielle E. BT-Automotive 291 ** FRAGO, Geraldin P. BT-Automotive
242 ** ESPALLARDO, Amalia P. BT-Civil 292 ** FRANCIA, Cindy D. BT-Electrical
243 ** ESPAÑO, Irene G. BT-Electronics 293 ** FRANDO, Carlo E. BT-Electrical
244 ** ESPAÑOLA, Ma. Kristine T. BT-Arch. Drafting 294 ** FRAYNA, Juvy F. BT-Arch. Drafting
245 ** ESPARRAGO, Jonel BT-Automotive 295 ** FUASO, Dexter F. BT-Civil
246 ** ESPAYOS, Meco BT-Automotive 296 ** FULGUERAS, Jeorge E. BT-Automotive
247 ESPEDIDO, John Carlo P. BT-Automotive 297 FULO, Maricar C. BS HRM
248 ** ESPENIDA, Janeth T. BT-Mechanical 298 ** FULONG, Renz John F. BT-Civil
249 ** ESPENIDA, Michael Angelo H. for verification of course choice 299 ** FUNTANARES, Jubile E. BT-Electrical
250 ** ESPEÑO, Allan Rey M. BT-Electronics 300 ** FURING, Renzel John L. BT-Electrical

 

No.   Name Course   No.   Name Course
301 ** FURIO, Myralyn F. BT-Arch. Drafting 351 ** HAQUIHACA, Dorothy May H. BT-Garments
302 FURTON, Aljon G. BT-Electrical 352 HARA, Leo Ann Marie H. BT-Arch. Drafting
303 ** GABARDA, Roxanne E. for verification of course choice 353 ** HASAL, Lucy H. BT-Electronics
304 ** GABION, Dick John G. BT-Arch. Drafting 354 ** HASTA, Claire G. for verification of course choice
305 ** GABIONZA, Rose Ann G. BS HRM 355 ** HATID, Jason L. BT-Automotive
306 ** GABUYO, Jenelyn D. BT-Garments 356 ** HAZUPARDO, Teody E. for verification of course choice
307 GACOSTA, Pamela G. BT-Garments 357 ** HEBRES, Gino E. BT-Mechanical
308 GACOSTA, Xilka Mae C. for verification of course choice 358 ** HERMO, Jerome E. BT-Automotive
309 ** GAJO, Nelia F. BT-Arch. Drafting 359 ** HERNANDEZ, Alyssa Eve C. BT-Arch. Drafting
310 ** GALICIO, Julius G. BT-Arch. Drafting 360 HERNANDEZ, Gildon R. BT-Automotive
311 ** GAMAS, Honey Faith L. for verification of course choice 361 ** HILA, Jene May D. BS HRM
312 GAMIS, Carl Matthan L. BS HRM 362 ** HINA, Marveline BT-Garments
313 ** GARADOS, Dennis Jr. G. BT-Automotive 363 HIPSANE, Sharmaine Jane D. BS HRM
314 ** GARCES, Jean H. BT-Mechanical 364 HITTA, Annie Lyn D. for verification of course choice
315 ** GATA, Jan Paulo J. BT-Civil 365 HOLLON, Welmar M. BS HRM
316 ** GATON, Jenel G. BT-Electrical 366 ** HONRUBIA, Daisy D. BT-Mechanical
317 ** GAUTANE, Madel E. BT-Garments 367 ** HUBILLA, Jerico A. BT-Automotive
318 GENEBLAZO, Shiela B. BT-Arch. Drafting 368 ** HUBILLA, Joseph M. BT-Automotive
319 ** GENODIPA, Mark Vincent A. for verification of course choice 369 ** JALMASCO, Christine A. BT-Mechanical
320 ** GIANAN, Junly E. BT-Mechanical 370 ** JAMISOLA, Arvin L. BT-Automotive
321 GOÑA, Amy R. for verification of course choice 371 ** JAMISOLA, Mark Jason B. BT-Automotive
322 ** GONZALES, Christian H. BT-Electronics 372 ** JAMOLIN, Jeric Paulo M. BT-Arch. Drafting
323 ** GRAMATICA, Gemma E. BT-Garments 373 ** JAMOLIN, Roderick M. BT-Civil
324 ** GRATE, Rodel B. BT-Automotive 374 ** JAMON, Ryann L. BT-Automotive
325 ** GREGORI, Naizy D. for verification of course choice 375 ** JANAPIN, Jobert L. BT-Electronics
326 ** GRICALDA, Alrearis B. BT-Automotive 376 ** JANORAS, Michelle J. BT-Garments
327 GUAB, Trixie P. BS HRM 377 ** JAPSON, Ronnel C. BT-Automotive
328 GUALVEZ, Marie France H. BT-Mechanical 378 JARABEJO, Kate Erienne B. BS HRM
329 ** GUALVEZ, Nestan H. BT-Automotive 379 ** JARABESE, Merry Ann V. for verification of course choice
330 GUARDIAN, Ruchit D. BS HRM 380 ** JARANILLA, Rizalyn D. BT-Electrical
331 ** GUARDIANO, Newell F. BT-Arch. Drafting 381 ** JARME, Miguel L. BT-WAF
332 ** GUEMO, Niñah Lhouiesa R. BT-Electrical 382 ** JAROMAMAY, Nick B. BT-Mechanical
333 ** GUERRERO, Juvy L. BT-Civil 383 JASARENO, Ceres E. for verification of course choice
334 ** GUEVARRA, Jessica B. BT-Garments 384 ** JASARENO, Jay B. BT-Automotive
335 GUIÑAREZ, Sia Mica D. BT-Arch. Drafting 385 JASARINO, Mary Rose E. for verification of course choice
336 ** GUPAN, Razel B. BT-Automotive 386 ** JAUCIAN, Belly H. BT-Electronics
337 ** GUTAY, Jen-Jen R. BT-Electronics 387 ** JAUCIAN, Lee Harvey BT-Automotive
338 ** GUTIERREZ, Christian R. BT-Automotive 388 ** JAUDALSO, Leoncio VII L. for verification of course choice
339 ** HABIJAN, Rio Jay H. BT-Automotive 389 JAYCO, Jessa G. BT-Electronics
340 ** HABITAN, Abegail B. BT-Civil 390 ** JEBULAN, Dionisio Jr. J. BT-Mechanical
341 ** HABULAN, Jovelyn G. BT-Garments 391 ** JEJILLOS, Mia Sarah Jane BT-Arch. Drafting
342 ** HAGOS, Wendell P. BT-Civil 392 ** JERESANO, Jordan S. BT-Automotive
343 ** HAGOS, Winston D. BSVT (Castilla) 393 JERSEY, Carl Vincent L. BT-Arch. Drafting
344 ** HALING, Marvin H. BS HRM 394 ** JERUSALEM, Patrick Dave B. BT-Automotive
345 ** HAMOR, Rene D. BT-Automotive 395 ** JESALVA, John Paul for verification of course choice
346 ** HAMTO, Johnder C. BT-Garments 396 JESALVA, Jonathan L. BT-Automotive
347 ** HANTIC, John Carlo A. BT-Electronics 397 ** JESALVA, Ryan Anton E. BT-Electrical
348 ** HAPA, Joseph E. BT-Electrical 398 ** JESORO, Ronnie J. BT-Electrical
349 ** HAPIN, Jester BT-Automotive 399 ** JETAJOBE, Joven V. BT-Electrical
350 ** HAPIN, Liezel S. BT-Arch. Drafting 400 ** JETAJOBE, Reymark J. BT-Electronics

 

No.   Name Course   No.   Name Course
401 ** JOLLOSO, Eddie J. BT-Electrical 451 ** LOTERTE, Reynaldo BT-Electronics
402 ** JORES, Laurence G. BS Fisheries (Magallanes) 452 ** LOZA, Marife L. BT-Electrical
403 ** LABAY, Josephione D. for verification of course choice 453 ** LUBRICA, Rebecca B. BT-Garments
404 ** LABAYO, Charlie L. for verification of course choice 454 LUSANDE, Cina B. BT-Garments
405 ** LABAYOGA, Jeric M. BT-WAF 455 LUSTADO, Alvin N. for verification of course choice
406 ** LACSA, Geronde L. BT-Electronics 456 ** LUSTRE, Rodolfo Jr. D. BT-Automotive
407 ** LACUIN, Marian P. BT-Mechanical 457 LUTRINIA, Kristina Ross B. BSAD (Castilla)
408 ** LAGAMAYO, Deon Y. BT-Automotive 458 ** LUZURIAGA, Cesar Robin B. for verification of course choice
409 LAGANZO, Sheena C. for verification of course choice 459 ** LUZURIAGA, Jorge Paul S. BT-Electrical
410 LAGASCA, Eric Jhon D. BT-Garments 460 ** MACEDONIO, Kim Jomer L. BT-Automotive
411 ** LAGATA, Cerlyn R. BT-Arch. Drafting 461 ** MADRONA, Jerome D. BT-Automotive
412 ** LAGATA, Mark Anthony F. BT-Automotive 462 ** MAGANA, John Paul G. BT-Arch. Drafting
413 ** LAGATA, Marvin E. BT-Electronics 463 ** MAGDAONG, Jessabel E. BT-WAF
414 ** LAGUARDIA, Ryan J. BT-Mechanical 464 ** MAGDAONG, Jobel E. BT-Electronics
415 ** LAGUNA, Eden E. BS HRM 465 MAGPAYAO, Aisle M. BT-Electrical
416 ** LAJADA, Darwin D. BT-Automotive 466 ** MALLORCA, Carol G. for verification of course choice
417 ** LANDEZA, Donemark F. BT-Automotive 467 MAÑAGO, Princess Nikka L. BS HRM
418 ** LANDEZA, Jerelyn E. BT-Garments 468 MANUEL, Sean Luke P. BT-Automotive
419 ** LANGCAWON, Janus Lycco E. BT-Electrical 469 ** MAPAGDALITA, Angelica L. BT-WAF
420 ** LANUZA, Bryan L. BT-Automotive 470 ** MAQUILING, George D. BT-Automotive
421 ** LANUZA, Mariz C. BT-Arch. Drafting 471 ** MARAÑO, Jare Mark G. BT-WAF
422 ** LANUZA, Mary Joy D. BT-Garments 472 ** MARBID, Leomar E. BT-Civil
423 ** LANUZA, Rachel Hope D. BT-Garments 473 ** MARBID, Leopoldo E. BT-Automotive
424 ** LANZANAS, Chris Jay D. BSIT (Bulan) 474 ** MARCHAN, Rizza Mae A. for verification of course choice
425 ** LAREZA, Emil J. BT-Automotive 475 ** MARTINEZ, Jolina L. BT-Arch. Drafting
426 ** LAREZA, Jessica B. for verification of course choice 476 ** MARTIZO, John Allen M. BS Fisheries (Magallanes)
427 ** LARIOSA, Wilson J. BT-Automotive 477 ** MATABUENA, Dennis Jeric E. BT-Electrical
428 LASALA, Paulo J. BT-Electronics 478 ** MATEOS, Norberto III C. BT-Electrical
429 ** LASAY, Jose Arjay L. BT-Civil 479 ** MATUGAS, Christal Shien B. for verification of course choice
430 LASAY, Judhel A. BT-Arch. Drafting 480 ** MATUS, Ryan L. BT-Garments
431 ** LASAY, Vladimir Jean J. BT-Electrical 481 ** MEDES, Arque N. for verification of course choice
432 ** LASCANO, Leah Marey J. for verification of course choice 482 ** MEDES, Colin Clifford M. BT-Electrical
433 ** LASCANO, Marlon P. BT-Electrical 483 ** MENCINAS, Geecel Anne J. BS HRM
434 ** LASONA, Regie S. BT-Automotive 484 ** MENDARO, Jayson D. BT-Automotive
435 ** LASTRILLA, Christine V. BT-Mechanical 485 ** MENDARO, Robert H. BT-Automotive
436 LATO, Rosianne Gail F. BT-Arch. Drafting 486 ** MENDOZA, Romeo Jr. L. BT-Civil
437 ** LATOSA, Jeronel D. BT-Mechanical 487 MILITANTE, Mary Joy G. BS HRM
438 ** LEGASPI, Jason L. BT-Automotive 488 ** MILLALOS, Jake P. BT-Automotive
439 ** LEGASPI, Jerome L. BT-Mechanical 489 MOLAR, Nancy L. for verification of course choice
440 ** LELIS, Gabriel B. BT-Automotive 490 ** MORA, Mica U. BT-Electrical
441 ** LEOSALA, Jose Benito G. for verification of course choice 491 ** MORALES, Archie E. BT-Mechanical
442 ** LERO, Wilmar E. BT-Electronics 492 ** NARVAEZ, Liezel J. BT-Electronics
443 ** LESANO, Rowena L. BT-Garments 493 NAVARRETE, Maicah J. for verification of course choice
444 ** LLOBO, Lelanie B. BT-Automotive 494 NOCIDAL, Cziarene Ghel P. BS HRM
445 ** LOCSIN, Aira D. for verification of course choice 495 ** NONSOL, Christian Joel L. BT-Automotive
446 LOPEZ, Maria Idializa G. BS HRM 496 ** OBALDO, Dexter J. BT-Automotive
447 ** LORCHA, Kristian B. BT-Electrical 497 ** OBAÑA, Rachel V. BT-Mechanical
448 ** LORENO, Janice C. BT-Electrical 498 ** OFALSA, Joylyn B. BT-Electrical
449 ** LORENO, Roland E. BT-Electrical 499 ** OH, Ian Wendell B. BT-Electrical
450 LOTA, Mark Anthony L. BT-Electronics 500 OLIQUINO, Ma. Kelly L. BT-Garments

 

 

No.   Name Course   No.   Name Course
501 ** ORENSE, Ivy B. BT-Automotive 551 ** SEGISMUNDO, Gerald B. BT-Mechanical
502 ** ORILA, Trisha Mae A. BT-Garments 552 ** SENTES, Jestoni Emmanuel T. BT-Automotive
503 ORTIZ, Emmalyn C. BT-Arch. Drafting 553 ** SEVILLA, Annalyn B. BT-Mechanical
504 ** PACURI, John Carlo E. BT-Electrical 554 ** SICAD, Robelyn E. BT-Electronics
505 ** PADRIQUE, Mark Genesis G. BT-Electrical 555 ** SIENES, Arnel P. BT-Automotive
506 ** PAGUNTALAN, Dave Alyson F. BT-Automotive 556 SOLANO, Junald B. BT-Arch. Drafting
507 ** PALLE, Karen T. BT-Arch. Drafting 557 ** SORBO, Rochelle D. BT-Electrical
508 ** PANCHO, Mark Anthony D. BT-WAF 558 ** STA. ANA, Jason Art C. BT-Automotive
509 ** PAREJA, Christian L. BT-Automotive 559 SUMAYLO, Meralyn E. BT-Electronics
510 ** PAREÑO, Nicole Ann BT-Arch. Drafting 560 SUPILANAS, Joshua Mitch E. BS HRM
511 ** PASCUA, Nelbert P. BT-Mechanical 561 TABIRAO, Carmela H. BS Entrep
512 ** PATIÑO, Princess E. BT-Garments 562 ** TAMPIPI, Abigail M. BT-Garments
513 ** PEPITO, Lara Mae C. BT-Arch. Drafting 563 ** TAYANGONA, Christian P. BT-Automotive
514 ** PERALTA, Laurave L. BT-Garments 564 ** TIAMSON, Ronil C. BS Agriculture (Castilla)
515 ** PEREZ, Aira L. BT-Garments 565 ** TIMONERA, Merry Joy O. BT-Arch. Drafting
516 ** PEREZ, Kevin Paul D. BT-Arch. Drafting 566 ** TIMOTEO, John Rency Casmer B. BT-Automotive
517 ** PEROL, Alvin F. BT-Civil 567 ** TOLEDO, John for verification of course choice
518 ** PIMENTEL, Sharmaine E. BT-Electronics 568 ** TORREN, Rachele G. BT-Arch. Drafting
519 ** POLANCOS, Janieliz A. BS HRM 569 ** VALENZUELA, May Charmaine BT-Electronics
520 ** POLO, Michael Anthony D. BT-Automotive 570 VELASCO, Sheena Joy N. for verification of course choice
521 PUBLICO, Genesis E. BT-Mechanical 571 ** VILLAFUERTE, Mhel G. BT-WAF
522 ** PURA, Jhanrie T. BT-WAF 572 VILLANUEVA, Kayla Mae N. BS HRM
523 ** QUIÑONES, Ariel E. BT-Electrical 573 ** YOUNG, Christian Rey L. BT-Mechanical
524 ** QUIRAS, Ian Mark R. BT-WAF 574 ** YOUNG, Jeric D. BT-Automotive
525 RAVANILLA, Emmanuel John C. for verification of course choice 575 YUZON, Jhomar D. BT-Electronics
526 REANZARES, Genelyn G. for verification of course choice 576 ** YUZON, Mark Thonelle D. BT-Automotive
527 ** RELANES, John Algie F. BT-Automotive
528 RELATO, Emilio F. BT-Mechanical
529 ** REMPILLO, Mary Joy D. BT-Automotive
530 ** RESANO, Gabriela Mae B. BT-Arch. Drafting Certified true and correct:
531 ** REYES, Efren B. for verification of course choice
532 ** REYES, Ernesto Jr. B. BS HRM
533 ** RODRIGUEZ, Ronel P. BT-WAF MA. ELENA C. DEMDAM, RGC
534 ** ROMANO, Philip M. BT-Electrical Director, Admissions
535 ** ROQUILLEZA, Rey D. for verification of course choice
536 ** ROYALES, Charese F. for verification of course choice
537 ** SABALBORO, Joan B. BT-Mechanical
538 ** SABANAL, Maricon J. for verification of course choice
539 ** SABARIA, Maria Kristil E. BT-Electrical
540 SACLAUSA, Rex B. BS HRM
541 ** SAJISE, Janice Roxanne J. BT-Electronics
542 ** SALAZAR, Mary Ann L. BT-Electronics
543 ** SALUD, Jose III D. BT-Automotive
544 ** SAMBAJON, Raquel F. BT-Arch. Drafting
545 ** SAN PABLO, Tristan L. BT-Automotive
546 ** SARIO, Kiara Jessadyl E. BT-Garments
547 ** SARMIENTO, Conchita B. for verification of course choice
548 ** SARMIENTO, Jay D. BT-Automotive
549 ** SARMIENTO, Meljoy D. BT-Automotive
550 ** SEDAN, Reymart H. BT-Electrical